مسئولان زمینه حضور مردم را در انتخابات فراهم کنند

شهرری - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهرستان ری با تاکید بر فراهم‌سازی زمینه‌های حضور مردم در انتخابات امسال توسط مسئولان، گفت: امیدواریم با تدبیر مسئولان و دست‌اندرکاران اکثریت مردم همچون گذشته در انتخابات شرکت کنند.

حسن خلیل‌آبادی عصر روز چهارشنبه در پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهرستان ری اظهار داشت: اگر به قانون و راه امام راحل (ره) اعتقاد داریم باید بدانیم پشتوانه نظام مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: به‌هیچ‌عنوان از متخلفان محکوم دفاع نمی‌کنم، اما تقاضا دارم رد صلاحیت‌های داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا بر اساس روابط شخصی و طیف‌های سیاسی نباشد، چراکه جفا در حق مردم است و آنان را از مشارکت باز می‌دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش افزود: تا زمانی که شخصی محکوم و اتهام او ثابت نشده است نمی‌توان او را رد صلاحیت کرد، از این رو از هیاتهای اجرایی و نظارت تقاضا دارم دنیا و آخرت خود را به هیچ نفروشند، چراکه هیچ تشخیصی به اندازه تشخیص مردم مؤثر نیست.

خلیل‌آبادی به ارائه گزارش مالی شورای شهرستان ری پرداخت و گفت: نسبت به سال گذشته در بودجه حدود ۱۲۰ میلیون تومان صرفه‌جویی شده و بودجه پیشنهادی برای سال جدید با تصویب اعضا با رشد ۲۰ درصدی مواجه است که در جلسه آتی بررسی می‌شود.

وی پس از پایان جلسه در خصوص تقدیم استعفایش به هیات رئیسه شورای شهر تهران، ری و تجریش به خبرنگاران گفت: علت استعفای من به خاطر حقوق مردم است البته سایر اعضای شورا نیز این حساسیت را دارند اما نوع نگرش‌ها متفاوت است و من که در شهرری زندگی می‌کنم بیشتر مشکلات برایم ملموس‌تر است، ضمن احترام و ارادتی که به تمام ۲۰ همکارم در شورا دارم استعفای خود را از شورا اعلام کردم.

رییس شورای اسلامی شهرستان ری افزود: جلسه‌ای با حضور هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش تشکیل و درخصوص این استعفانامه بحث و گفت‌ وگو شد که همه دوستان نسبت به من ابراز لطف داشته و خواستار پس‌گیری استعفاء شدند اما در نهایت نتیجه‌گیری این موضوع به جلسه بعدی موکول شد.

خلیل‌آبادی اظهار داشت: دلایل استعفاء را به هیات رییسه توضیح داده‌ام و در حالی که اقدامات لازم برای این موارد انجام شود، استعفای خود را پس خواهم گرفت.

وی همچنین با تاکید بر اصل پیشگیری در شیوع ویروس کرونا، یادآور شد: تلاش برای واکسینه شدن مردم حائز اهمیت است و به نظر می‌رسد که بخش خصوصی باید در این زمینه ورود کند.

شهرستان ری با پنج بخش و ۶ شهر و یک میلیون نفر جمعیت در جنوب تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha