عملیات اجرایی یادمان شهدای هفت‌تپه باید سرعت بگیرد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران بر سرعت بخشی به عملیات اجرایی یادمان شهدای هفت تپه در استان خوزستان تاکید کرد و گفت: این یادمان جایگاه ارزشی بزرگی برای مردم، رزمندگان و ایثارگران مازندران از دوران دفع مقدس دارد.

به گزارش پایگاه روابط عمومی استانداری مازندران،احمد حسین زادگان در نخستین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در سال جاری اظهار داشت: برنامه های مرتبط با فرهنگ ایثار و مقاومت، موجب اعتلای جامعه ماست و باید در راس برنامه های دستگاه های اجرایی قرار گیرد. ‎

وی با تاکید بر اینکه سه رویداد اردیبهشت مقاومت، سوم خرداد و مناسبت‌های دفاع مقدس در سال جاری می بایست به صورت منسجم و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت برگزارشود، خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی موظف به اجرای مصوبات ستاد بزرگداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت در استان هستند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین گفت: عملیات اجرایی یادمان هفت تپه در منطقه خوزستان توسط دستگاه های خدمات رسان همچون گاز، آب و برق می بایست با سرعت ببشتری در دستور کار قرار گیرد تا در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این پروژه ارزشمند و مهم باشیم. 

وی تصریح کرد: رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان و دلاوران لشکر ۲۵ کربلا و سایر پایگاه های مقاومت بسیج، سپاه و ارتش مازندران می بایست در قالب یک فیلم و مستند فاخر تلویزیونی توسط صدا و سیمای مازندران به نمایش گذاشته شود چرا که بدون شک مازندران سهم قابل توجهی در حماسه آفرینی های دوران دفاع مقدس ایفا کرده است.

استاندار مازندران گفت: کلنگ پارک پایداری در فضای ۶ هکتاری در ساری ۱۰ اردیبهشت به زمین زده می شود. یادمان های سرلشکر خلبان شهید خلعتبری در رامسر، سرلشکر خلبان شهید قاسمی در آمل، سرلشکر خلبان شهید ابوالحسنی در بابل، سرلشکر خلبان شهید برات نمایان در ساری، سرلشکر خلبان شهید فرزین در نکا توسط شهرداری و شورای اسلامی شهرهای مورد نظر ساخته می شود.

منطقه آموزشی هفت تپهخ در استان خوزستان مهم ترین مرکز لشکر استان مازندران در دوران هشت سال دفاع مقدس بود و در این مرکز علاوه بر رزمندگان مازندرانی ، رزمندگان استان های دیگر نیز انوع آموزش های نظامی را می دیدند. 

ساخت یادمان شهدای هفت تپه یکی از پروژه های مشترک مجموعه سپاه کربلای استان مازندران، شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان و استانداری است که یکی از یادمان های ارزشی استان از دوران جنگ تحمیلی خواهد بود. 

طبق گزاش‌ها تاکنون حدود ۱۵ میلیارد ریال برای ساخت یادمان شهدای هفت تپه هزینه شده است و اکنون تیم‌های فنی اعزامی زیرساخت در بخش آب ، برق و گاز از استان مازندران در این محوطه مشغول فعالیت هستند. 

استاندار مازندران نیز ۲۵ آذرماه سال گذشته همراه با تیمی از مسئولان ارشد استان از مجموعه یادمان شهدای هفت تپه بازدید کرد و از نزدیک در جریان عملیات اجرایی آن قرار گرفت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha