مرحله دوم دوبانده کردن مسیر مهنه - گناباد به بهره‌برداری رسید

تربت حیدریه - ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مه‌ولات گفت: مرحله دوم اجرای طرح دوبانده کردن مسیر ارتباطی مهنه – گناباد با اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

محمود کبیر شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح به طول ۲۵ کیلومتر در سه مرحله اجرایی شده که مرحله نخست آن به طول ۱۰ کیلومتر در شهریور ۱۳۹۸ با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و پس از آن در سال ۱۳۹۹ مرحله دوم آن آغاز شد که این فاز نیز به طول ۱۲ کیلومتر با نصب ۳۰ دستگاه پل از محل اعتبارات ملی اجرا و آماده بهره برداری شد.

وی اظهار کرد: مرحله سوم و پایانی این طرح شامل سه کیلومتر باقی‌مانده آن نیز بنا به تعهد پیمانکار، تا تیرماه امسال تکمیل می‌شود تا این پروژه در حوزه شهرستان مه‌ولات به طور کامل به بهره‌برداری برسد و با این کار، کل محور باغچه – تربت‌حیدریه – مهنه – گناباد به صورت کامل دوبانده و یک طرفه می‌شود.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مه‌ولات بیان کرد: در طول فروردین ۱۴۰۰ در محورهای این شهرستان، بیش از ۴.۵ میلیارد ریال پروژه آسفالت به اجرا درآمد.

کبیر گفت: این پروژه ها شامل اجرای ماسه آسفالت گرم در محور روستایی جنت‌آباد به طول ۲ کیلومتر با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال، اجرای ماسه آسفالت گرم در محور روستایی شمس‌آباد به طول ۲ کیلومتر و اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیون ریال، اجرای ماسه آسفالت گرم و اجرای آیلند میانی خروجی شهر فیض‌آباد تا دوراهی شمس‌آباد با هزینه ۲.۴ میلیارد ریال و اجرای آسفالت گرم یک دستگاه زیرگذر در محور فیض‌آباد– بجستان با هزینه یک میلیارد ریال است.
وی در تشریح ادامه فعالیت‌های این اداره با اشاره به اجرای ۶۰۰ متر روشنایی در محور سلطان‌آباد و اصلاح شیب شیروانی به طول ۱۰۰۰ متر در طول راه‌های شهرستان، افزود: راهداران شهرستان مه‌ولات در فروردین امسال اقدام به پاکسازی و تسطیح حریم قسمتی از بزرگراه فیض‌آباد– تربت‌حیدریه، محور اصلی شادمهر - کاشمر و راه‌های روستایی و همچنین لاشه‌برداری در محور مهنه –تربت‌حیدریه به وسعت سه هزار متر مربع کردند.
کبیر اظهار کرد: اجرای طرح نوروزی در شهرستان مه‌ولات، از دیگر برنامه های این اداره در سال جاری بود که در آن بیش از ۲۰۰ دستگاه از ناوگان حمل و نقل کالا و مسافر مورد کنترل و نظارت قرار گرفتند که در حدود ۲۰ مورد تخلف ثبت شد.

فیض‌آباد، مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری مه‌ولات در ۲۰۳ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha