۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۲
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84304596
۰ نفر

برچسب‌ها

فتح: هیچ گونه انتخاباتی در فلسطین بدون قدس برگزار نمی‌شود

تهران-ایرنا- یک عضو ارشد جنبش فتح فلسطین با بیان اینکه درگیری با رژیم اشغالگر قدس برای وادار کردن این رژیم به برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری در قدس اشغالی آغاز شده است، اظهار داشت، هیچ گونه انتخاباتی در فلسطین بدون قدس برگزار نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، «منذر الحایک» عضو ارشد جنبش فتح فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری ایرنا گفت که انتخابات طبق فرمان محمود عباس در کرانه باختری و نوار غزه و بیت‌المقدس برگزار می‌شود، بنابراین ما نمی‌توانیم به عنوان عضو جنبش فتح و ملت فلسطین بپذیریم که بدون قدس به انتخابات برویم.

 منذر الحایک افزود: تأکید می‌کنیم که انتخابات در کرانه باختری، غزه و قدس برگزار خواهد شد، در غیر اینصورت با اسرائیل درگیر خواهیم شد و این درگیری در شهر قدس آغاز شده است.

عضو ارشد جنبش فتح فلسطین در ادامه این گفت‌وگو از جامعه جهانی خواست تا اسرائیل را مجبور به برگزاری انتخابات در قدس اشغالی کند.

وی تصریح کرد: اسرائیل همواره می‌خواهد ثابت کند که فراتر از قوانین بین‌المللی است، لذا می‌‎تواند هرگونه توافقات را زیرپا بگذارد. ما توافقنامه‌ای را در سال ۱۹۹۵ ( توافق اسلو- ۲ در سال ۱۹۹۵ میان رام الله و تل آویو) امضا کردیم که به موجب آن اراضی اشغالی ۱۹۶۷ از جمله قدس تحت کنترل فلسطینیان قرار دارد، اما اسرائیل می‌خواهد بگوید که قدس پایتخت آن است. این در حالی است که قدس پایتخت دولت فلسطین است و انتخابات بدون آن برگزار نخواهد شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =