اختلافات قومی در آذربایجان‌غربی نباید دامن زده شود

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: نباید به مساله اختلافات قومیتی در استان دامن زده شود و باید صلاحیت و توانمندی افراد مورد تأکید قرار گیرد.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در دیدار با اعضای هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در شرایط فعلی بسیار مهم و حساس است و باید دقت بسیار زیادی در این خصوص داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم و ضروری است اما انتخاب افراد اصلح و متدین مهمتر است، افزود: نباید بخاطر نگرانی از مشارکت مردم در انتخابات در تأیید صلاحیت افراد اغماض و مصلحت اندیشی صورت پذیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه عملکرد خوب منتخبان مردم در انتخابات می‌تواند میزان مشارکت مردم را بالا ببرد، اضافه کرد: باید نظارت درست و جدی بر عملکرد افراد و کاندیداهای انتخابات و منتخبان مردم وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه در بررسی صلاحیت‌های افراد با قاطعیت رفتار کنید و تحت تأثیر افراد و جریانات مختلف سیاسی قرار نگیرید، ادامه داد: در تأیید و یا رد صلاحیت افراد یک صدا و یک نظر باشید و با قدرت پای تصمیمات خود بایستید.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: همچنین در بررسی صلاحیت افراد در مشکلات اخلاقی و مالی افراد دقت کنید تا اغماضی در این خصوص صورت نگیرد.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه دلایل رد صلاحیت افراد را به صورت شفاف برای مردم تبیین کنید تا اعتماد مردم خدشه دار نشود، گفت: انتخابات شورای روستا بسیار مهم است و باید در تأیید صلاحیت افراد دقت بیشتری صورت پذیرد، نباید اجازه داد منافع افراد و جریانات خاص سیاسی بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا اثر گذارد.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان سیزدهمین دوره ریاست جمهوری روز ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =