دخالت آرایشگاه‌ها در امور پزشکی ممنوع و تخلف است
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- رییس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی و سنتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه دخالت آرایشگاه‌ها در امور پزشکی ممنوع و تخلف است، گفت: یک آرایشگاه زنانه در کرمانشاه به علت دخالت در امور پزشکی و بی‌توجهی به اصول بهداشتی پلمب شد.

دکتر «کیومرث رحیمی» عصر چهارشنبه به ایرنا افزود: این آرایشگاه در یکی از محله‌های کرمانشاه به دلیل دخالت در امور پزشکی و اقداماتی همچون انواع اعمال جراحی بر روی پوست، برداشتن غده‌های چربی، بوتاکس و حذف چروک پیشانی برای مراجعان زن و مرد پلمب شد.

او گفت: دستگاه‌های غیرمجاز این واحد متخلف توقیف و پرونده برای طی کردن مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی اظهار داشت: صورت عضو مهمی از بدن انسان است که شریان‌ها و عصب‌های زیادی دارد، بارها مشاهده شده که با تزریق غیراصولی ژل و بوتاکس و یا اعمال دیگر و برخورد سوزن با این شریان‌های مهم اطراف آن دچار مردگی بافت و یا در برخی موارد وارد شدن آسیب‌های جدی به اعصاب بینایی و کور شدن کامل فرد شده است.

رحیمی اضافه کرد: از طرفی در این مکان‌ها به دلیل رعایت نکردن شرایط بهداشتی امکان ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی از قبیل هپاتیت و ایدز وجود دارد.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت نیاز به دریافت خدماتی از این دست حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند تا در شرایط کاملا ایمن و بهداشتی به درمان بپردازند.

رییس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان گفت: از همشهریان درخواست می‌کنم در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را با شماره تلفن ۳۴۲۷۸۵۴۱ بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو اطلاع دهند.

بیش از هزار آرایشگاه زنانه هم اکنون در شهر کرمانشاه مرکز استان فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha