استاندار مرکزی بر ضرورت مدیریت مصرف برق در حوزه صنایع تاکید کرد

ساوه - ایرنا- استاندار مرکزی گفت: با توجه به فرارسیدن ایام گرم سال و افزایش مصرف انرژی در حوزه‌های مختلف لازم است با برنامه‌ریزی جامع نسبت به مدیریت بهینه مصرف برق در بخش صنایع استان اقدام شود.

به گزارش ایرنا، «سیدعلی آقازاده» روز چهارشنبه در پایان سفر به ساوه که با هدف افتتاح خانه صنعت و معدن، کلنگزنی یک واحد تولیدی رنگ خودرو و بازدید از چند کارخانه انجام شد، اظهار کرد: لازم است با تدابیر مناسب از ایام پیک مصرف برق به سلامت عبور کنیم بدون آنکه آسیبی به صنعتگران و تولیدکنندگان وارد شود.

وی اظهار داشت: تنظیم برنامه کاری هفتگی صنایع برای کاهش مصرف برق به صورت یک روز در هفته برای تابستان پیش رو ضروری است.
استاندار مرکزی بیان کرد: همسو نمودن و تعامل موثر صنایع و شرکت های توزیع برق، شناسایی منابع انرژی و برنامه‌ریزی برای استفاده بهتر از این ظرفیت ها از فرصت های مهم برای توسعه صنعت برق به شمار می آید.

وی کمبود برق در حوزه شهر صنعتی و منطق ویژه اقتصادی کاوه را از موانع بر سر راه تولید برشمرد و گفت: در این راستا تلاش خواهیم کرد با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت صنایع نسبت به تامین برق مورد نیاز کارخانه ها اقداماتی را در دستور کار قرار دهیم تا به نحو شایسته از تولیدات و اشتغال منطقه حمایت شود.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز، گفت: در انتهای ماه فروردین میزان بار ثبت شده در شهر صنعتی کاوه نسبت به بازه زمانی سال گذشته،  ۱۹درصد رشد داشته است.

«محمد اله داد» افزود: با توجه به ثابت بودن قیمت واگذاری انشعاب در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، تجاری و خانگی امکان سرمایه گذاری برای توسعه شبکه و ظرفیت تولید به اندازه کافی فراهم نشده است.
وی ادامه داد: کم آبی و استخراج رمز ارزها هم باعث افزایش مصرف برق شده است و قطعا تابستان امسال بدون مدیریت مصرف و همراهی مردم و مسئولان شاهد قطعی های گسترده و پیوسته برق خواهیم بود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha