پلاک یادبود آیت‌الله واعظ‌زاده در مشهد رونمایی شد

مشهد- ایرنا- پلاک یادبود آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی همزمان با نامگذاری معبری در محدوده حرم رضوی به نام این شخصیت برجسته قرآنی، عصر چهارشنبه در مشهد طی مراسمی نصب و رونمایی شد.

رییس خانه هنرمندان شهرداری مشهد در این مراسم اظهار کرد: کمیته نامگذاری سازمان فرهنگی و اجتماعی در اقدامی شایسته معبر بیهقی واقع در بولوار راه‌آهن را به دلیل تشابه اسمی با یک معبر دیگر، به نام آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی تغییر نام داد.

بهزاد چوپانکاره افزود: با این اقدام علاوه بر عملیاتی کردن اهداف سازمانی، این گذرگاه مهم، که به حرم مطهر رضوی منتهی می‌شود، به نام این شخصیت برجسته قرآنی نامگذاری شد.

 عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم اظهار کرد: نصب پلاک یادبود آیت‌الله واعظ زاده خراسانی در این محله مشهد، اقدامی بسیار مبارک است.

شهناز رمارم افزود: این معبر هویتی و مهم به درستی به نام این شخصیت نامگذاری شده، چرا که ما شاهد زندگانی و کار ارزشمند این فرهیخته خراسانی در عرصه‌ های مختلف اسلام و قرآن در شهر مشهد بوده‌ایم.

وی افزود: این شخصیت علاوه بر تدریس در دانشگاه مذاهب اسلامی، نخستین دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به شمار می‌ رفتند که بیش از ۵۰ سال عمر دانشگاهی داشته و بیش از صد رساله دکترا را هدایت کرده‌ اند.

رمارم تاکید کرد: این عالم دینی تنها عضو ایرانی شورای علمای جهان اسلام در این مجمع جهانی بود و بر این اساس نامگذاری این معبر پیشینه و مستنداتی دارد که اداره نامگذاری به خوبی به آن توجه کرده است.

محمد واعظ زاده خراسانی (زاده ۵ اسفند ۱۳۰۴ مشهد - وفات ۲۸ آذر ۱۳۹۵ مشهد) محقق و متفکر اسلامی معاصر، استاد دانشگاه فردوسی مشهد، مؤسس دانشگاه مذاهب اسلامی و نخستین دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بود. وی علوم دینی را در حوزه‌های علمیه نجف،  مشهد و قم نزد سیدحسین طباطبایی بروجردی،  سید روح‌الله خمینی و علامه طباطبایی آموخته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha