تصمیم‌گیری نهایی در مورد شهرهای میزبان یورو ۲۰۲۰ به تعویق افتاد

تهران- ایرنا- اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) اعلام کرد که تصمیم گیری نهایی در خصوص شهرهای میزبانی یورو ۲۰۲۰ به تعویق افتاده زیرا مونیخ، بیلبائو و دوبلین در صورتی که نتوانند شرایط ورود هواداران را به ورزشگاه‌ها فراهم کنند، امتیاز میزبانی را از دست خواهند داد.

به گزارش ایرنا، «الکساندر چفرین» اعلام کرد که یوفا «تصمیم گیری نهایی تا روز جمعه به تعویق انداخته است» تا از این طریق سه شهر مذکور که در خطر سلب میزبانی قرار دارند، زمان کافی برای مباحثات پایانی را داشته باشند.

مونیخ، بیلبائو و دوبلین تا روز دوشنبه هفته جاری فرصت داشتند تا اطلاعات اضافی را در خصوص برنامه‌های خود برای میزبانی ارائه دهند که این ضرب الاجل به تعویق افتاد.

یوفا می تواند بازی ها را در همان کشورها برگزار اما شهر آن تغییر دهد هرچند «لوئیس روبیالس» رییس فدارسیون فوتبال اسپایا گفته است که برای حصول اطمینان از اینکه هر چهار بازی برنامه ریزی شده یورو طبق برنامه در بیلبائو برگزار شود، «هر اقدام انسانی ممکن» را انجام دهد.

یورو ۲۰۲۰ که به دلیل پاندمی کرونا با یک سال تعویق مواجه شد، قرار است ژوئن سال جاری در رم آغاز و در ۱۲ ورزشگاه در شهرهای سراسر اروپا پیگیری شود.

پایتخت ایتالیا چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که مقامات محلی حضور هواداران را تا سقف ۲۵ درصد ظرفیت ورزشگاه ۶۸ هزار نفری المپیک رم، تایید کرده‌اند.

رم به همراه هشت شهر دیگر شامل سن پترزبورگ، باکو، بوداپست، آمستردام، بخارست، کوپنهاگ، گلاسکو و لندن پذیرایی از هواداران را تایید کرده‌اند هرچند شمار هواداران مجاز به حضور در هرکدام از این شهرها با دیگری تفاوت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =