۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84304542
۰ نفر

برچسب‌ها

واکسیناسیون اعضای نظام پزشکی مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- مدیر روابط عمومی نظام پزشکی مشهد از آغاز واکسیناسیون اعضای این سازمان خبر داد و گفت: روزانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر از اعضای این سازمان واکسینه می‌شوند.

دکتر مسعود زحمتکش روز چهارشنبه همزمان با اولین روز هفته سلامت که با عنوان تقدیر از مدافعان سلامت با حضور مدیران اصحاب رسانه ها برگزار شد، افزود: اکنون بیش از ۱۶ هزار نفر شامل پزشکان متخصص، عمومی، دندانپزشک، داروساز و کارشناسان دارای پروانه مانند بینایی‌سنج، شنوایی‌سنج و فیزیوتراپ عضو نظام پزشکی مشهد هستند.  
به گفته وی، در قالب این مرحله با اولویت تعیین شده از سوی وزارت بهداشت واکسیناسیون این قشر بر اساس سن و افراد در معرض خطر بیشتر انجام می شود.
وی بیان کرد: روزانه به میزان سقوط سرنشینان ۲ هواپیما در کشور بر اثر کرونا فوت می کنند و تلفات و فوتی های این بیماری هشدار دهنده است.
وی خواستار همراهی بیشتر اصناف در پیشگیری و مقابله با کرونا و همچنین جدی شدن واکسیناسیون تمام افراد جامعه شد.

تلاش رسانه ها در کنار مدافعان سلامت 

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی نیز در این مراسم در سخنانی با اشاره به اینکه رساندن پیام به مخاطبان رسالت رسانه است، گفت: رسانه ها همگام با شیوع کرونا در خط مقدم مبارزه با این بیماری در کنار مدافعان سلامت بوده اند.
مجتبی محمودی افزود: اکنون خطر عادی انگاری  کرونا در جامعه جدی است و افراد جامعه نباید نسبت به افزایش تلفات و بیماران کرونایی حساسیت خود را از دست بدهند.
وی افزود: در این شرایط نیازمند فرهنگ سازی، آموزش و آگاهی دادن به افراد جامعه هستیم که برگزاری نشست ها، تشکیل هیات های اندیشه ورز فعالان رسانه ای در این رابطه دنبال می شود.
وی در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون خبرنگاران را به عنوان یک مطالبه اصحاب مطبوعات از وزارت بهداشت خواستار شد.

سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نخستین محموله واکسن ارسالی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۴۷۰ دوز،  در دومین محموله هفت هزار دوز و در سومین محموله، پنج هزار و ۳۰۰ دوز بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha