۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۳
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84304534
۰ نفر

برچسب‌ها

یکهزارو۵۴۹ تخت پارسال به ظرفیت مراکز اقامتی استان بوشهر اضافه شد

بوشهر- ایرنا- معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان بوشهر گفت: با راه اندازی یک هزار و ۵۴۹ تخت در قالب هتل، هتل آپارتمان، بومگردی و خانه مسافر در سال گذشته شمار تخت‌های اقامتی استان هم اینک به پنج هزار و ۱۵۰ تخت افزایش یافته است .

به گزارش ایرنا، سکینه سالاری روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در سال ۹۹ با مشارکت بخش خصوصی پنج هتل، ۱۰ اقامتگاه بوم‌گردی و ۲۳ خانه مسافر با پراکندگی مناسب در استان بوشهر راه اندازی شده و در زمان حاضر زمینه اقامت در تمام مناطق استان برای گردشگران فراهم است.

وی برق رسانی و ایجاد راه دسترسی در روستای ساحلی حصار و توسعه زیرساخت برای ۲ روستای گردشگری جزیره جنوبی و منقل را از دیگر فعالیت‌های معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری در استان بوشهر اعلام کرد.

سالاری ادامه داد: سال گذشته مراحل اولیه ساخت سه فروند کشتی تفریحی در بوشهر آغاز شد که با بهره‌برداری از آنها، اتفاق‌های مثبتی در حوزه گردشگری دریایی استان رخ خواهد افتاد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بوشهر با اشاره به صدور چهار موافقت اصولی، بهره‌برداری از سه دفتر خدمات مسافرتی و ۲ مجمتع گردشگری و پذیرایی گفت: بخش خصوصی سال گذشته پنج هزار و ۷۵۵ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال در راستای توسعه ظرفیت‌های گردشگری در استان سرمایه گذاری کرد.

سالاری افزود: گردشگری در سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار گرفت و امکان برگزاری بسیاری از برنامه‌ها برای معرفی جاذبه‌های استان عملی نشد و در این مدت تنها یک مورد نمایشگاه گردشگری و سرمایه گذاری در این استان برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha