۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84304502
۰ نفر

برچسب‌ها

سرپرست فرمانداری : اردکان به آب انتقالی نیازمند است

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری اردکان با تشریح وضعیت کمی و کیفی آب شهرستان، وابستگی شدید به آب انتقالی را از مهم‌ترین مسائل در این حوزه عنوان کرد .

به گزارش ایرنا مصطفی پوردهقان اردکان روز چهارشنبه در نشست  فوق‌العاده بررسی مشکلات آب شهرها و روستاهای شهرستان افزود:  نیاز اردکان در اوج مصرف، ۴۰۰ لیتر بر ثانیه است که بخش عمده آن با توجه به فقر منابع آبی داخلی، از آب انتقالی تأمین می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم رعایت شأن و منزلت مردم اردکان در تأمین آب اضافه کرد: به‌ ناچار و برای تأمین آب سالم و شیرین ۳۷ ایستگاه برداشت آب ساخته شده که تعدادی از آن‌ها مستقیماً به شبکه انتقالی متصل‌اند و با استفاده از اعتبارات استانی و شهرستانی درصدد اتصال مستقیم تمام این ایستگاه‌ها به شبکه آب انتقالی ازطریق ایجاد ۴۰ کیلومتر لوله‌کشی جدید تا پیش از فصل تابستان هستیم.

سرپرست فرمانداری اردکان همچنین انتقال آب خلیج‌فارس به اردکان را یک ابرپروژه توصیف و اظهار امیدواری کرد بخشی از این آب با اولویت به تأمین نیازهای شرب شهرستان اختصاص یابد.

وی با بیان این‌که با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی، مجوز حفر هشت حلقه چاه در شهرستان اخذ شده، از افزایش ظرفیت آب شهرستان به میزان ۱۳۰ تا ۱۵۰ لیتر بر ثانیه از منابع داخلی در آینده خبر داد.

پوردهقان‌اردکان تعویض شبکه‌های فرسوده توزیع آب شهری را عامل مهمی در کاهش هدررفت آب عنوان کرد و گفت: سالیانه باید حداقل ۱۰ درصد از شبکه‌ها نوسازی و بهسازی شوند.

وی همچنین در خصوص آب شرب پایدار موردنیاز روستاهای بخش‌های سه‌گانه به‌خصوص در تابستان گفت: تأمین آب باکیفیت و کمیت و ارائه راهکار اساسی، انتظار شهرستان از شرکت آب و فاضلاب استان است و مدیریت شهرستان با بسیج تمام امکانات آماده همکاری در این زمینه است.

پوردهقان‌اردکان  بر لزوم فرهنگ‌سازی در بین مردم، صنایع، کشاورزان و کلیه بهره‌برداران به‌ویژه در دوره اوج مصرف تأکید کرد.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =