۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 84304501
۰ نفر

برچسب‌ها

دستاوردهای بهداشت و درمان کشور تحسین برانگیز است

قم – ایرنا- استاندار قم با صدور پیامی به مناسبت آغاز هفته ملی سلامت، تاکید کرد: با گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد دستاوردهای بزرگ و پیشرفت های تحسین برانگیزی در عرصه های مختلف بهداشت و درمان کشورمان هستیم.

در پیام بهرام سرمست که عصر چهارشنبه نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: تندرستی و سلامتی از ارزشمندترین نعمت های الهی و برخورداری از سلامت فردی و اجتماعی به عنوان سرمایه ای ارزشمند و یکی از شاخصه های جامعه سالم و زمینه ساز توسعه پایدار همواره حائز اهمیت است. مقوله مهمی که در دین مبین اسلام نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و در احادیث و روایات متعددی، رعایت اصول و دستورات بهداشتی برای حفظ نعمت تندرستی و پیشگیری از بیماری های مختلف جسمی و روحی مورد تأکید قرار گرفته است.

پیام حاکی است: به تناسب چنین اهمیتی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در دولت تدبیر و امید، برنامه ریزی ها و اقدامات ارزشمندی برای رشد کمی و کیفی خدمات بهداشتی و درمانی و بهبود و ارتقاء شاخص سلامت در کل کشور از جمله در استان قم صورت گرفت و امروز بعد از ۴۲ سال، شاهد دستاوردهای بزرگ و پیشرفت های تحسین برانگیزی در عرصه های مختلف بهداشت و درمان کشورمان هستیم.

در ادامه این پیام با برشمردن بخشی از دستاوردها و پیشرفت های تحسین برانگیز بهداشت و درمان کشور آمده است: درمان موفقیت آمیز بیماری های سخت و لاعلاج، توسعه مراکز درمانی، تحقیقات و زیست فناوری، صنعت دارویی و پیشگامی در تولید واکسن های جدید، همچنین تولید تجهیزات روز پزشکی بخشی از نوآوری ها و پیشرفت ها در این حوزه است.

پیام افزوده است: در بحران کرونا به عنوان یکی از مهم ترین و جدی ترین چالش های بهداشتی یک قرن اخیر، بار دیگر عیار و قدرت واقعی، تاب آوری و کارآمدی نظام سلامت ما را به دنیا نشان داد.

پیام ادامه داده است: نامگذاری۱ الی ۷ اردیبهشت بنام "هفته ملی سلامت" فرصت ارزشمندی برای تبیین اهمیت و جایگاه محوری سلامت در توسعه و پیشرفت کشور و آگاه سازی و جلب مشارکت و همراهی عموم مردم، خیرین و نهادها در مسیر تحقق هر چه بهتر برنامه های این حوزه است.

استاندار قم در پیام خود افزوده است: فرصت را مغتنم شمرده، فرارسیدن هفته سلامت را به دست اندرکاران و تلاش گران عرصه بهداشت و سلامت به ویژه جامعه فرهیخته پزشکان و پرستاران زحمتکش استان قم تبریک عرض نموده و با ادای احترام به شهدای مدافع سلامت و قدردانی از زحمات مجموعه کادر درمان در عرصه مقابله با کرونا، برای تمامی این عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی روزافزون دارم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =