مشارکت حداکثری کشور را در برابر تهدیدات داخلی و خارجی حفظ می کند

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه بین ثبات سیاسی در کشور با امنیت و مشارکت حداکثری رابطه مستقیم وجود دارد، گفت: در واقع افزایش سطح مشارکت سیاسی بالا ، آسیب‌پذیری کشور در مواجهه با تهدیدات داخلی و خارجی را کاهش خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری روز چهارشنبه در نشست جمعی از مسوولان استانی افزود: انتخابات ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ سی و هشتمین انتخابات در جمهوری اسلامی است  و  نشان از اهتمام انقلاب و نظام اسلامی برای احترام به رأی مردم دارد.
 وی تصریح کرد: برخلاف غالب نظام‌های سیاسی در جهان‌ ، جمهوری اسلامی  نظامی بر پایه آرای مردمی است و  در سال ۵۷ با مشارکت آحاد مختلف ملت ایران توانست از طریق یک انقلاب مردمی ، رژیم استبدادی را سرنگون و نظام جمهوری اسلامی را پایه‌گذاری کند.
حجت‌الاسلام نوری گفت: با وجود این که که استقرار نظام جمهوری اسلامی خواست همه ملت ایران بود، اما ۶۰ روز بعد از انحلال رژیم سلطنتی ،اولین انتخابات برای تعیین شکل حکومت برگزار شد و جمهوری اسلامی با پشتوانه ۹۸ درصدی کار خود را آغاز کرد.
رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی اظهارداشت : ساختار حقوقی جمهوری اسلامی به ترتیبی تنظیم شد که همه مقام‌های حکومتی به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم با رأی مردم انتخاب می شوند از آن زمان نیز تاکنون شاهد برگزاری انتخابات مختلف با میانگین مشارکت بالای ۶۰ درصد هستیم.
تلاش جریان ضدانقلاب و نفاق داخلی برای بی‌رونقی انتخابات
حجت‌الاسلام نوری افزود: مشارکت حداکثری در این انتخابات از اهمیت ویژه ای برخوردار است و  تبدیل به دغدغه اصلی جریان انقلاب و جریان ضدانقلاب شد به طوری که  در انتخابات پیشرو ما با دو  قطبی واقعی مهمی مواجه هستیم که همان دو قطبی رأی دادن یا رأی ندادن است.
 نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خاطرنشان کرد : از یک‌طرف جریان ضدانقلاب با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها اعم از توطئه‌های خارجی و تحرکات نفاق داخلی سعی در بی‌رونقی انتخابات دارد و در مقابل جریان انقلابی در جنگی ترکیبی و البته نامتقارن با راهبردهای انقلابی و الهی خویش سعی دارد این بار نیز مشارکتی حداکثری در تاریخ انتخابات انقلاب اسلامی ثبت کند.
وی راهبردهای تحقق مشارکت حداکثری را در انتخابات ۱۴۰۰  را پیگیری‌های انقلابی و جهادی در خدمت‌ رسانی به مردم ،  تلاش در جهت بهبود وضعیت معیشت عمومی، مبارزه با فساد ، فعال‌سازی چرخه تولید در راستای مبارزه با افسارگسیختگی تورم  اعلام کرد.
حجت الاسلام نوری تقویت ایمان ، بی‌اثر کردن تحریم‌ها ، داشتن دست برتر دیپلماتیک در مواجهه با غرب به‌ویژه در پرونده هسته‌ای و مقوله برجام  را از دیگر راهبردهای انقلابی و الهی جریان انقلاب در مسیر تحقق مشارکت حداکثری است.
حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: آنچه هر دو جریان انقلابی و ضدانقلابی را به این تکاپوی نفس‌گیر وامی‌دارد واقعیتی است که در انتخابات سی و هشتم به‌وضوح قابل‌فهم و تحلیل است و آن حقیقت و واقعیت این است که مشارکت مردمی از جلوه‌های اقتدار است.
وی ادامه داد: ایران در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب همواره با موجی از تهدیدات و تحریم‌های متنوع و پیچیده با هدف به هم زدن نظام محاسباتی مردم و مسئولان و مخدوش کردن امنیت و اقتدار ملی روبرو بود و با این حال مشارکت مردم و ایستادگی آنها موجب شد، تا نقشه‌های دشمنان با شکست روبه‌رو شود.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی پیام روشن مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، بی‌اثر بودن هر نوع تحریم و تهدیدی برای کشور دانست و خواهان بستر سازی برای تحقق مشارکت حداکثری در سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری شد.
سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری به همراه میاندوره ای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه سال جاری در کشور برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha