۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 84304468
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

واکسیناسیون پاکبانان اصفهان آغاز شد

اصفهان - ایرنا - مسوول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا از روز چهارشنبه برای حدود ۲ هزار نفر از پاکبانان کلانشهر اصفهان آغاز شد.

واکسیناسیون علیه کرونا در اصفهان همزمان با سایر استان‌ها، ۲۱ بهمن ۹۹ با فرمان رییس جمهوری آغاز شد.

رضا فدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تزریق واکسن کرونا به پاکبانان با توجه به تراکم بالای جمعیتی اصفهان از پاکبانان این کلانشهر آغاز شد و برای سایر شهرها نیز این کار طبق برنامه‌ریزی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر واکسیناسیون علیه کرونا در استان اصفهان برای کادر درمان و بهداشت، سالمندان مستقر در خانه سالمندان، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و پزشکان مطب‌های خصوصی در حال انجام است، اظهار داشت: از بهمن پارسال تاکنون حدود ۲۸ هزار نفر در این استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.

فدایی با اشاره به اینکه در زمان حاضر در اصفهان واکسن "آسترازنکا"(ی) کره جنوبی تزریق می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون واکسن های "اسپوتنیک" روسی، "سینوفارم" چینی، "باهارات" هندی و "آسترازنکا"(ی ) کره جنوبی به استان تخصیص یافته است.

فدایی با اشاره به اینکه هر مقدار واکسن که به اصفهان تخصیص یابد کار واکسیناسیون در کوتاهترین زمان ممکن انجام می‌شود و عملکرد خوبی در این زمینه داریم، تصریح کرد: ۱۸ سال پیش در این استان در یک ماه حدود ۲ میلیون نفر واکسن سرخک دریافت کردند.

آغاز واکسن مشترک ایران و کوبا از هفته آینده 

 مسوول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین با بیان اینکه سالنی برای تزریق واکسن (ایرانی و کوبایی) در مرحله آزمایشی آن در اصفهان فراهم شده است، گفت: بزودی فراخوانی برای ثبت‌نام داوطلبان، اعلام و تزریق واکسن از هفته آینده آغاز می‌شود.

به گفته وی، برای استان اصفهان سهمیه سه هزار و ۵۰۰ واکسن مشترک ایران و کوبا در مرحله سوم بالینی و آزمایشی در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، همه شهرستان‌های استان اصفهان، هم اکنون در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند بطوریکه ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی و پرخطر هستند.

طبق گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در زمان حاضر ۲ هزار و ۴۳۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۳۷۵ نفرشان بدحال بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند و از پنج هزار و ۷۷۹ نمونه تست کرونا حدود ۴۰ درصد مثبت اعلام شده است.

استان اصفهان با داشتن ۲۴ شهرستان پنج میلیون نفر جمعیت دارد که ۲ میلیون نفر آنها ساکن کلانشهر اصفهان بعنوان مرکز استان هستند.

حدود سه هزار پاکبان در کلانشهر اصفهان فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =