کره جنوبی خواستار واکسن های اضافی آمریکا است

تهران- ایرنا- خبرگزاری رسمی کره جنوبی اعلام کرد، این کشور در حال بررسی توافق نامه «تبادل واکسن» با آمریکا است تا از این طریق واکسن های اضافی آمریکا را دریافت کند.

به گزارش ایرنا، یونهاپ روز چهارشنبه اعلام کرد توافق نامه "مبادله واکسن" که کره جنوبی با ایالات متحده در حال بررسی آن است، می تواند یک قرارداد مبادله باشد که در آن سئول واکسن های مازاد کرونا ایالات متحده را دریافت می کند و بعدا همان مقدار را پس می دهد.

«چانگ ایو یونگ»  وزیر امور خارجه کره جنوبی در جلسه پارلمانی امروز گفت: این کشور به صورت «کاملاً جدی» در حال مذاکره درباره یک توافق "مبادله واکسن" با ایالات متحده است و این موضوع در گفتگوهای وی با «جان کری» نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور آب و هوا که هفته گذشته به سئول سفر کرد، مورد توجه قرار گرفت.

"چوی یانگ سام" سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی نیز از ارائه جزئیات بیشتر در مورد این طرح خودداری کرد اما گفت کشورش تلاش های چند جانبه ای را در زمینه همکاری واکسیناسیون با ایالات متحده انجام می دهد.

از سوی دیگر برخی منابع به یونهاپ گفته اند، یکی از گزینه های احتمالی امضای یک قرارداد با ایالات متحده است که براساس آن کره جنوبی واکسن هایی را دریافت می کند که ایالات متحده از آنها استفاده نمی کند و پس از تأمین واکسن های مورد نیاز خود همان مقدار را پس می دهد. ایالات متحده معامله مشابهی با کانادا و مکزیک دارد.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید، ماه گذشته گفته بود که ایالات متحده ۷ میلیون دوز واکسن اضافی آسترازنکا دارد و می خواهد ۱.۵ میلیون دوز آن را به کانادا و ۲.۵ میلیون دوز هم به مکزیک ارسال کند. واکسن آسترازنکا هنوز برای استفاده در ایالات متحده تأیید نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha