دولت با افزایش قیمت خرید تضمینی به گندم‌کاران انگیزه تولید داد

همدان- ایرنا- عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به عنوان یک اقدام منطقی و امیدبخش به کشاورزان انگیزه داد تا تولید خود را با قوت و قدرت ادامه دهند.

حجت الاسلام «احد آزادیخواه» روز پنج‌شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: این اقدام دولت گام مهمی در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید است تا با پشتیبانی از گندم‌کاران در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، موانع از پیش‌روی کشاورزان برداشته شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل شورای قیمت‌گذاری محصولات راهبردی با تصویب مجلس، بیان کرد: اینکه رییس جمهوری به خاطر کمک به کشاورز، قیمت تضمینی خرید گندم را افزایش داده، اقدامی مثبت و بسیار ارزشمند در راستای حمایت از تولیدکنندگان و تحقق شعار سال است.

وی افزود: اگرچه هنوز هم احساس می‌کنیم با توجه به هزینه های بخش کشاورزی، حق مطلب هنوز ادا نشده ولی این میزان افزایش قیمت برای خرید تضمینی گندم، اقدامی مهم و در راستای حمایت از تولید است.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان ادامه داد: اینکه چرخه تولید کشور آن هم در راهبردی ‌ترین محصول یعنی گندم می‌چرخد و انگیزه‌ای برای کشاورزی ایجاد می‌کند، امیدبخش است.

حجت الاسلام آزادیخواه تاکید کرد: سال آینده باید به گونه‌ای تدبیر شود که قیمت واقعی گندم از سوی دولت به کشاورزان ارایه شود.

وی تصریح کرد: افزایش نرخ تضمینی به پنج هزار تومان موجب می شود کشاورزان در سال‌های آتی محصول بیشتری کشت کرده و تحویل دولت بدهند.

به گزارش ایرنا، پارسال ۴۳۹ هزار تن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان استان همدان خریداری و یک هزار و ۱۷۲ میلیارد تومان بهای آن نیز به گندمکاران پرداخت شد.

امسال قیمت تضمینی خرید هر کیلو گندم طبق تصمیم دولت، پنج هزار تومان تعیین شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha