مقابله با ساخت ‌و ساز غیرمجاز نیازمند اقدام به موقع متولیان است
عکس آرشیوی است

کرمانشاه - ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کنگاور با اعلام اینکه بدون هر نوع ملاحظه‌ای با ساخت‌ و ساز غیرمجاز اشخاص حقوقی و حقیقی در این شهرستان برخورد می‌شود، گفت: اصلی‌ترین و بهترین روش برای مقابله با ساخت‌ و ساز غیرمجاز اقدام به موقع دستگاه‌های متولی با افراد سودجو است.

به گزارش ایرنا، «جبار نظری» روز چهارشنبه در جلسه پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان کنگاور، افزود: باید با متخلفان ساخت و ساز غیرمجاز برخورد قاطعانه صورت گیرد و جریمه های سنگین برای آنان اعمال شود. 

معاون فرماندار کنگاور هدف اصلی از برخورد با ساخت‌ و سازهای غیر مجاز را حمایت از صنعت کشاورزی و جلوگیری از تصرف و تخریب غیرقانونی اراضی ملی و منابع طبیعی در روستاها برشمرد.

نظری از عملکرد منابع طبیعی شهرستان در رفع تصرف و خلعیت ۳۳ هکتار از اراضی ملی که سال گذشته از چنگال سودجویان آزاد شد، تقدیر کرد.

وی توضیح داد که عرصه ۳۳ هکتاری منابع ملی در شهرستان کنگاور در پلاک موسوم به سلطان آباد با ارزش ریالی معادل بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال طی سال های متمادی در تصرف سودجویان بود که با شگردهای مختلف و بکار بردن راه های گریز از قانون نسبت به شخم زدن، کشت  و حتی برداشت آن مبادرت می کردند که سر انجام پس از سالها با پیگیری های نیروهای منابع طبیعی و همکاری همه جانبه دستگاه قضایی به دام قانون افتاده وضمن تحمل جرائم سنگین ملزم به اجرای حکم خلع ید اراضی مذکور  شدند.

نظری با اشاره به اینکه ساخت و ساز، نیاز جدی و مولفه اصلی پویایی یک شهر است و توجه به این مهم در چارچوب قوانین و مقررات مشخص شده، شهر را زنده و ارزش آن را دو چندان خواهد کرد: افزود: با هرگونه ساخت و ساز  غیرمجازی که موجب نابسمانی در طرح توسعه شهری شود برخورد قانونی می شود.

شهرستان کنگاور با ۹۰ هزار جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha