۹۵۰ میلیارد ریال برای محرومیت زدایی از ساوه و زرندیه اختصاص یافت

ساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه امسال برای رفع محرومیت از این شهرستان ها اعتباری افزون بر ۹۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

ه گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام «محمد سبزی» روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل صنعتی که با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مدیران شهرستان ساوه در شهر صنعتی کاوه برگزار شد، گفت: در لایحه بودجه امسال ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی از مناطق متلف کشور براساس شاخص‌های محرومیت تخصیص یافت.  

وی اظهار کرد: با توجه به فعالیت فرمانداری ویژه در ساوه، تفویض اختیارات لازم به مدیران این شهرستان برای تسهیل در پیگیری امور یکی از مطالبات و نیازهای ضروری مردم است تا برای انجام برخی امور اداری ناچار به مراجعه به اراک نباشند.

نماینده مردم ساوه در خانه ملت همچنین در خصوص ساخت واحدهای مسکن ملی در این شهرستان، گفت: اکنون برای ۲ هزار واحد مسکونی در ساوه پروانه ساخت صادر شده است و لازم است که نظام مهندسی هم پای کار باشد.

به گفته او یکی از زیرساخت‌های اساسی در شهرستان صنعتی ساوه، تامین مسکن کارگران است زیرا با وجود نرخ پایین بیکاری در این شهرستان،  کارگرانی که از سایر شهرهای کشور برای فعالیت در واحدهای تولیدی به ساوه می آیند به دلیل هزینه‌های بالای اجاره یا خرید مسکن، نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و همین مساله سبب شده تا بسیاری از کارخانه ها با کمبود نیروی کار مواجه شوند.

حجت الاسلام سبزی گفت: در رایزنی هایی که با شرکت‌های تولیدی ساوه داشتم، بسیاری از آنها برای مشارکت در ساخت واحدهای مسکونی ویژه کارگران اعلام آمادگی کردند.

وی بر ضرورت رفع و رجوع به هنگام مسائل کارگری در شهرستان های ساوه و زرندیه تاکید کرد و گفت: اگر این موانع برطرف شود، رضایتمندی این قشر زحمتکش و دلگرمی آنها به کار و در نهایت رونق تولید را شاهد خواهیم بود.

نماینده ساوه همچنین خواستار رسیدگی به اصلح مسیر دسترسی ساوه به شهر صنعتی کاوه شد و گفت: ترافیک و تصادف صبحگاهی یکی از مشکلات این مسیر است که انتظار داریم مسئولان امر نسبت به ترمیم این بخش از جاده اقدام نمایند.

  لازم به ذکر است، استاندار مرکزی به همراه جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در بدو ورود به ساوه، خانه صنعت شهرستان ساوه را افتتاح کردند.

بازدید از شرکت‌ تولیدکننده لاستیک، کارخانه تولید دستمال کاغذی و همچنین واحد تولیدی پوشک کودکان از دیگر برنامه‌های سفر استاندار مرکزی به ساوه بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =