کمیته امداد سمنان ۳۲۳ خدمت حقوقی سال گذشته به مددجویان ارایه کرد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره حقوقی نمایندگان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ۳۲۳ خدمات حقوقی سال ۹۹ با همکاری ۳۳ وکیل نیکوکار به مددجویان از سوی این نهاد ارایه شد.

به گزارش ایرنا، حمید مداح روز چهارشنبه بابیان اینکه سال ۹۹ مددجویان استان سمنان از ۱۷۱ مشاوره حقوقی رایگان کمیته امداد بهره‌مند شدند، تصریح کرد: از مجموع مشاوره‌های حقوقی ارائه‌شده هفت میز خدمت در شهرستان‌ها و مرکز استان بود.

وی خاطرنشان کرد: میز خدمت حقوقی در راستای کمک به مددجویان در امور حقوقی و ارتقای سطح آگاهی آنان ایجاد شد.

رئیس اداره حقوقی نمایندگان کمیته امداد استان سمنان از تنظیم و تهیه ۲۷ دادخواست، ۳۵ لایحه دفاعیه توسط کمیته امداد و ارائه به مراجع قضایی خبر داد و گفت: حضور و شرکت در هشت جلسه برای رسیدگی به امور حقوقی مددجویان انجام شد.

وی تصریح کرد: برای ۲۱ فقره پرونده رأی صادر و حکم ۱۰ پرونده اجراشد.

مداح خاطرنشان کرد: با حمایت واحد حقوقی نمایندگان کمیته امداد استان سمنان، مددجویان سال گذشته از پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در قالب پرداخت دستمزد وکلا، مشاوره و  سایر حمایت های حقوقی  معاف و در این زمینه صرفه جویی خوبی به سود مددجویان انجام شد.

وی بیان کرد: مشاوره حقوقی سال گذشته به‌صورت تلفنی به مددجویان استان در روزهای دوشنبه هر هفته با حضور وکلای نیکوکار در دفاتر سراسر کمیته امداد استان سمنان از ساعت ۱۲ الی ۱۴ ارائه شد.

رئیس اداره حقوقی نمایندگان کمیته امداد استان سمنان با اشاره به ارائه مشاوره و خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان، خاطرنشان کرد: کمک به احقاق حقوق جامعه مددجویی، علاوه بر تقویت روحیه این افراد، به کاهش مشکلات و حتی در مواردی به توانمندی اقتصادی آن‌ها منجر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =