کمیته امداد آذربایجان شرقی نیازمند جذب ۱۰ هزار حامی ایتام است

تبرزیز- ایرنا - معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان‎‌شرقی گفت: برای ۲۱ هزار کودک یتیم و محسنین از ۸۱ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان ۶۰ هزار حامی وجود دارد و برای اینکه سرانه پرداختی به هر کودک متناسب با میزان تورم شود، نیازمند جذب ۱۰ هزار حامی جدید در ماه رمضان هستیم.

یونس فاتح روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: پنج هزار کودک یتیم و محسنین از بین ۱۵هزار خانوار، پس از شیوع کرونا جذب کمیته امداد استان شده اند و چشم انتظار همت مردم و خیران هستند .

وی با بیان اینکه انتظار داریم تا پایان ماه رمضان هیچ کودک بدون حامی در استان نداشته باشیم، از عموم مردم و خیران خواست کودکان یتیم و محسنین بدون حامی را تنها نگذارند.

فاتح اظهار داشت: طرح اکرام ایتام و محسنین بهترین طرح کمیته امداد برای جلوگیری از بین نسلی شدن فقر و سرمایه گذاری روی آموزش و تحصیل فرزندان مددجو است.

وی در خصوص نحوه مشارکت مردم و خیران در این طرح نیز گفت: مردم می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی ekram.emdad.ir فرزند یا فرزندان معنوی خود را انتخاب کرده و ماهیانه مبلغ دلخواهی را به حساب مستقیم این کودکان واریز کنند تا سهمی در رشد مادی و معنوی این عزیزان داشته باشند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین گفت: وضعیت معیشتی و تحصیلی این فرزندان از طریق سامانه اینترنتی مذکور به حامیان آنها اطلاع رسانی می شود.

طرح محسنین کمیته امداد کودکان دارای سرپرست ناتوان را پوشش می دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =