۵۰ درصد مفاسد اداری با نظارت مردمی قابل حل است

زاهدان- ایرنا- بازرس کل سیستان و بلوچستان گفت: نظارت مردمی و همکاری شهروندان می‌تواند تا ۵۰درصد بر کاهش مفاسد اداری و معضلات اجتماعی موثر باشد.

به گزارش ایرنا حسن امامی روز چهارشنبه در نشست مشترک با دبیر و معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان اظهارداشت: یکی از رسالت‌های سازمان بازرسی و ستاد امر به معروف ونهی از منکر ترویج و گسترش امر به معروف ونهی از منکر در دستگاه‌های دولتی است که باید با یک تعامل دوسویه و نزدیک در راستای تحقق عملی آن گام برداشته شود.
وی افزود: مهمترین آسیب‌ موجود در سیستان و بلوچستان عدم مطالبه‌گری شهروندان این استان و ناآشنا بودن آنان با حق و حقوق خودشان است که باید در این بخش نیز فرهنگ‌سازی لازم انجام شود چرا که معتقدیم افزایش نظارت‌های مردمی و همکاری عموم جامعه با دستگاه‌های نظارتی می‌تواند تا ۵۰درصد در کاهش مفاسد اداری و معضلات اجتماعی تاثیر داشته باشد.

بازرس کل سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی نیز این آمادگی را دارد تا گزارش‌های مردمی را دریافت کند و این اطمینان را می‌دهیم که پس از مستندسازی و تایید صحت موارد اعلام شده بدون مماشات با متخلفان برخورد شود ضمن اینکه گزارشگران فساد نیز براساس تاکیدات رییس قوه قضاییه تحت حمایت قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه سازمان بازرسی با تمام توان و ظرفیت پرونده‌های موجود را مورد بررسی دقیق قرار می‌دهد تصریح کرد: تمامی این اقدامات در راستای افزایش رضایت‌مندی مردم، تحقق عدالت اداری، رفع فساد، حذف نابرابری و بی‌عدالتی‌های احتمالی است.

تشکیل کمیته نظارت همگانی با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: مطالبه‌گری یکی از مهمترین اصول امر به معروف و نهی از منکر است و نقش مهمی در احقاق حقوق عامه مردم دارد که خروجی آن احیا فریضتین در جامعه است.
محسن اکبری با اشاره به نقش مهم سازمان بازرسی در اصلاح منکرات و ترویج معروفات جامعه افزود: سازمان بازرسی با روحیه مطالبه‌گری و نظارت خود و استفاده از نیروهای متخصص و متعهد می‌تواند مطالبات مردم را جمع‌آوری و درخواست‌های آنان را در چارچوب قانون و در بالاترین سطح حل و فصل کند.
وی بیان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز با پرورش و آموزش نیروی جوان مطالبه‌گر و کمک گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر بازوی کمکی سازمان بازرسی برای تشدید نظارت همگانی در حُسن انجام امور ادارات و سازمان‌ها است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ نظارت همگانی و مطالبه‌گری در میان مردم گفت:این ستاد و سازمان بازرسی استان با تشکیل کمیته نظارت همگانی و نیروهای مطالبه‌گر مردمی و نخبگان، منکرات موجود در ادارات و سازمان‌ها را به این کمیته گزارش می‌دهند تا برای پیگیری و بررسی به مراجع ذیربط ارجاع داده شود.
وی تاکید کرد: این کمیته مشترک به زودی با حضور اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان شروع به کار می‌کند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =