۶۴ تن کالای اساسی ویژه ماه رمضان  در اشنویه عرضه می‌شود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اشنویه گفت: ۶۴ تُن انواع کالاهای اساسی با هدف متعادل کردن قیمت بازار ویژه ماه مبارک رمضان در این شهرستان تامین شده و عرضه می‌شود.

حامد رمضانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقلام شامل ۲۲ تُن برنج هندی، ۲۲ تُن شکر و ۲۰ تُن روغن مصرف صنوف است که در مراکز عرضه این شهرستان در مناطق شهری و روستایی توزیع و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون با تشدید بازرسی‌ها و اجرای طرح نظارتی پایش بازار ویژه ایام شیوع کرونا، ۷۸۰ مورد بازرسی از اصناف این شهرستان انجام شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اشنویه اظهار داشت:در قالب این تعداد بازرسی ۳۹ پرونده تخلف با ارزش ریالی ۱۰۵میلیون ریال با موضوع تهدید سلامت مردم، گرانفروشی، احتکار و دیگر موارد در گشت‌های مشترک بازرسان این سازمان، اصناف و دیگر ارگان‌های مربوطه در این شهرستان تشکیل شد.

رمضانی گفت:مصرف‌کنندگانی که در مورد نحوه و قیمت توزیع آن شکایتی دارند، می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۴ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

وی  در خصوص حوزه صنایع این شهرستان نیز افزود: این شهرستان دارای ۲ شهرک صنعتی و ۲۵ پروانه بهره‌برداری و ۱۵ واحد فعال و چهار واحد نیمه فعال و یک واحد راکد است که با پیگیری‌های صورت گرفته احیای واحدها و رفع مشکلات در اولویت است.

وی ادامه داد: تاکنون در این شهرستان ۱۳هزار ۶۱۷ کارت الکترونیکی بازرگانی صادر و تحویل مرزنشینان شده‌است و ۲ هزار و ۵۱۲ کارت سرپرست خانوار در این حوزه آماده چاپ است.

وی گفت: برای همکاری با شبکه بهداشت و درمان و نظارت بر اقلام بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا  این اداره از آمادگی لازم برخوردار بوده و گشت‌های مشترک را همانند روزهای نخست ادامه خواهد داد.

شهرستان ۷۴ هزار نفری اشنویه دارای سه هزار واحد صنفی است که از این تعداد ۲ هزار ۵۰۰ واحد دارای پروانه هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha