۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84304390
۲ نفر

برچسب‌ها

امواج بارشی کردستان را فرا می‌گیرد

سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش بینی اداره کل هوشناسی کردستان گفت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی از امروز چهارشنبه تا یک‌شنبه هفته آینده شاهد عبور امواج بارشی از سطح استان خواهیم بود.

نشمیل احمدیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این امواج سبب افزایش ابر، وزش باد گاهی اوقات شدید (به خصوص در بعدازظهرها) و در بعضی از نقاط استان بارش باران به همراه رعد و برق می‌شود.

وی ادامه داد: بارش‌ها به شکل رگباری و پراکنده بوده و عمدتاً در مناطق جنوبی و تا حدودی شرقی استان و در ساعات بعدازظهر رخ خواهد داد که از نظر مقدار قابل توجه برآورد نمی‌شود.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هوشناسی کردستان عنوان کرد: از امروز تا چند روز آینده همچنان شاهد کاهش کیفیت هوا و دید افقی به علت انتقال گرد و خاک، در سطح منطقه هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین فردا در طول روز دمای هوا ۲ تا سه درجه سانتی‌گراد نسبت به امروز کاهش می‌یابد و تا اواسط هفته آینده تغییرات قابل توجهی نخواهد داشت.

احمدیانی عنوان کرد: در شبانه روز گذشته شهرهای سراب شهرک با دمای سه درجه سانتی گراد خنک‌ترین و سلین اورامان با دمای ۳۴ درجه سانتی گراد گرم‌ترین نقطه استان بودند.

وی یادآور شد: دمای هوای شهر سنندج مرکز استان هم در شبانه روز گذشته در سردترین دما ۹ درجه و در گرمترین حالت ۳۱ درجه سانتی گراد بود.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۸۸ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۴۳۴ میلی‌متر) ۳۴ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۳۸۱ میلی‌متر، ۲۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha