۱۷ کمپ‌پارک و اسکله گردشگری در قشم ساخته شد

قشم- ایرنا- معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در راستای توسعه فضای گردشگری در دولت تدبیر و امید تعداد ۱۴ کمپ‌پارک و سه اسکله گردشگری در قشم ساخته شده است.

محرم بهاروند عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد، ۱۰ کمپ‌پارک در قشم، سُوزا، درگهان، هُلُر، ریگُو، لافت، سَلَخ و جزایر ناز افتتاح شده است.

وی ادامه داد: مساحت این کمپ‌پارک‌ها ۵۱ هکتار  است و ۵۲۲ میلیارد ریال اعتبار صرف ساخت آن شد.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: چهار کمپ‌پارک نیز  هم اکنون در روستاهای دُولاب، گُوری، گُوران و مِسِن در حال تکمیل است.

وی افزود: همچنین در دولت تدبیر و امید سه اسکله گردشگری شامل اسکله سهیلی، طبل و مرحله اول اسکله کندالو ساخته شد.

وی در پایان اظهار کرد: این اسکله‌ها نیز با اعتباری افزون بر ۱۴۵ میلیارد ریال ساخته شده است تا در اختیار گردشگران و مسافران جزیره قشم قرار گیرد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha