یکهزار و ۱۰۰ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان پلدختر توزیع شد

خرم آباد - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدختر گفت: یکهزار و ۱۰۰ بسته کمک معیشتی امروز چهارشنبه هشتم رمضان بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

نبی اله ناظری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مردم در ماه پرخیر و برکت رمضان در راستای کمک به همنوعان و نیازمندان جامعه همت بیشتری می ورزند و طرح توزیع غذای گرم بین نیازمندان از سوی کمیته امداد تا پایان ماه مبارک ادامه دارد.

وی افزود: کمیته امداد حضرت امام (ره) پلدختر بنا به رسالت خود اقدامات متعددی در راستای کمک به محرومان و اقشار نیازمند شهرستان در ماه مبارک رمضان برنامه ریزی کرده است.

رییس کمیته امداد پلدختر گفت: کمک های مردمی درماه رمضان به ۲ صورت نقدی و کالا جمع آوری و در قالب بسته های معیشتی با اولویت ایتام و زنان سرپرست خانوار ساکن در روستاهایی باضریب محرومیت بالا توزیع می شود.

ناظری طرح اطعام مهدوی را یکی دیگر از برنامه های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان دانست و یادآور شد: این طرح درمنطقه میان کوه غربی با همکاری بسیج و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجرا و غذای گرم بین خانواده ها توزیع می شود.

وی گفت: همچنین با هماهنگی رییس بیمارستان پلدختر، غذای گرم و مناسب بین بیماران نیازمند کرونایی بستری دراین بیمارستان و خانواده آنان توزیع می شود.

وی طرح مفتاح الجنه را از برنامه های دیگر کمیته امداد در این ماه دانست و یادآور شد:در این طرح نیکوکاران و خیران پس از سرکشی و بازدید از خانواده های محروم، نیازمند و بیماران سخت علاج از نزدیک با وضیعت و مشکلات آنان آشنا می شوند و باتوجه به وسع مالی خود به آنان کمک‌ می کنند.

 وی حامی یابی ایتام و خانواده های محسنین را از عمده ترین برنامه ها در ماه رمضان دانست و افزود: طرح هرنفر یک حامی از برنامه های کمیته امداد در ماه رمضان است و افرادی که تمایل دارند می توانند با مشخص کردن مبلغ ماهانه و دریافت شماره حساب، به طور مستقیم به ایتام کمک کنند.

رییس کمیته امداد پلدختر گفت: نحوه کمک کردن در  این طرح های خداپسندانه به صورت نقدی و حضوری توسط پایگاه حوزه مشارکت های مردمی مستقر در کمیته امداد و یا به صورت الکترونیکی و کد دستوری *۸۸۷۷*۰۶۶۱ می باشد.

ناظری افزود: زکات فطره امسال در صورت برگزاری نماز عید فطر به صورت حضوری جمع آوری می شود در غیر این صورت کمیته امداد پلدختر آمادگی دارد زکات فطره مردم مومن را به صورت الکترونیکی و چهره به چهره  در سطح شهر و روستا جمع آوری کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =