برنامه‌ریزی برای ارائه تسهیلات به پروژه‌های نهضت ساخت‌ داخل

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بررسی وضعیت ظرفیت‌های خالی صنایع، از برنامه‌ریزی برای ارائه تسهیلات به پروژه‌های نهضت ساخت‌داخل و افزایش ظرفیت تولید صنایع منتخب خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی نیارکی» افزود: با توجه به احصای نیازهای صنعتی و شناسایی ۲۱۱ گلوگاه صنعتی و جایگزینی واردات مقرر شد دفاتر تخصصی فهرستی از پروژه‌های اولویت‌دار در حوزه توسعه تعمیق ساخت داخل را اعلام کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای شناسایی ظرفیت‌های خالی صنایع، خاطرنشان‌کرد: ظرفیت‌های صنعتی در بخش‌های مختلف نظیر لوازم‌خانگی، نساجی، پوشاک، لاستیک و غیره بررسی شده و توسعه ظرفیت‌ها با محوریت افزایش تولید در دستور کار قرار گرفته است.

صادقی نیارکی ابراز امیدواری کرد: با تامین سرمایه در گردش مورد نیاز صنایع، افزایش تولید در سال جاری با آهنگ بیشتری محقق شود.

در این نشست سیاست‌های وزارت صنعت برای توسعه مناطق محروم، اختصاص تسهیلات برای توسعه ظرفیت‌های خالی و پروژه نهضت ساخت داخل مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای بهبود وضعیت صنایع کشور اتخاذ شد.

بررسی اولویت‌های صنعتی وزارت صنعت برای آمایش صنعتی سرزمین، از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

به گزارش ایرنا، پارسال ۳.۲ میلیارد دلار برای توسعه و تعمیق ساخت داخل توسط استان‌ها هدف‌گذاری شده بود که با توجه به اقدام‌های انجام شده، این میزان به بیش از ۳.۵ میلیارد دلار افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha