۶ مرکز درمانی بی توجه به محدودیت‌های کرونا در سنندج پلمب شد

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۶ مرکز درمانی به دلیل ارایه خدمات زیبایی بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط پاندمی کرونا در بازدید و نظارت تیم‌های بهداشتی پلمب شد.

آرزو فلاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در  اجرای مصوبات ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا و به منظور نظارت بر مراکز  ارایه کننده خدمات زیبایی برای کاهش تردد همشهریان و رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی، تیم مشترک اداره نظارت معاونت درمان و مرکز بهداشت سنندج در ۲ روز گذشته از همه مطب‌های ارایه کننده خدمات زیبایی بازدید کردند.

وی با بیان اینکه از پزشکان انتظار می‌رود در رعایت پروتکل‌ها الگو باشند، اضافه کرد: با توجه به اعلام قبلی و مکاتبات انجام شده ۶ مرکز فعال که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده بودند پلمب و پرونده برای برخورد قانونی به مراجع ذیربط ارسال شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه نباید بیماران در مطب تجمع داشته باشند، گفت: زمان تعیین شده برای هر بیمار باید زمان ویزیت پزشک باشد.

فلاحی تاکید کرد: با اوج گیری مجدد ویروس کرونا از شهروندان فهیم انتظار می‌رود برای کاهش مواجهات و گسترش این بیماری از تجمع در اماکن عمومی خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه سرعت گردش ویروس کرونا در استان همچنان با قدرت ادامه دارد، افزود: تنها در شبانه روز گذشته ۴۴۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی و ۶ نفر هم جان خود را از دست دادند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: ۶۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که حال ۸۰ نفر از آنها وخیم بوده و در بخش آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

فلاحی گفت: سنندج با ۳۳۷ بیمار بستری و ۴۷۱ فوتی بیشترین آمار کرونا را در استان دارد.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون یک هزار و۱۸۵ قربانی در کردستان داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha