مهلت ارسال آثار هنرمندان به دوسالانه بین المللی کارتون کتاب اعلام شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهلت ارسال آثار از سوی هنرمندان این استان به پنجمین دوره دوسالانه بین المللی کارتون کتاب ۳۱ خردادماه ۱۴۰۰ مصادف با ۲۱ ژوئن ۲۰۲۱ است. 

سید یاسر رحیمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دوسالانه بین‌ المللی کارتون کتاب با هدف استفاده از ظرفیت کارتون و کاریکاتور برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ مطالعه به همت نهاد کتابخانه‌ های عمومی کشور برگزار می شود. 

وی افزود: موضوع های این دوسالانه بین المللی شامل «کتاب و کودک»، «کتاب، کتابدار و کتابخانه»، «کتاب و رسانه» ‌و «کتاب و کرونا» است. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: جوایز در نظر گرفته شده برای برگزیدگان این دوسالانه بین المللی شامل نفر اول لوح تقدیر، تندیس و یک هزار و ۵۰۰ یورو هدیه نقدی، نفر دوم لوح تقدیر، تندیس و یک هزار یورو هدیه نقدی و نفر سوم نیز لوح تقدیر، تندیس و ۵۰۰ یورو هدیه نقدی است. 

رحیمیان عنوان کرد: در این دوره از دوسالانه بین المللی برای نخستین بار بخش جنبی ویژه هنرمندان مبتدی افزوده شده و علاقمندان کهگیلویه و بویراحمدی نیز می ‌توانند در این بخش شرکت کنند. 

وی ابراز داشت: مبتدی به هنرمندی اطلاق می ‌شود که در جشنواره یا مسابقه داخلی و بین‌ المللی شرکت نکرده و جایزه ‌ای دریافت نکرده باشد. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: جوایز بخش جنبی این دوسالانه بین المللی شامل تجلیل از پنج اثر شایسته تقدیر با لوح تقدیر، تندیس و ۵۰ میلیون ریال هدیه نقدی خواهد بود. 

رحیمیان اظهار داشت: هر یک از هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد تنها می ‌توانند در یک بخش اصلی یا فرعی این دوسالانه بین المللی شرکت کنند.  

وی افزود: آثار ارسالی به این دوسالانه بین المللی نباید تکراری بوده و هر هنرمند کهگیلویه و بویراحمد نیز حداکثر مجاز به ارسال پنج اثر است.  

مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تمامی حقوق مادی و معنوی آثار ارسالی به این دوسالانه بین المللی متعلق به نهاد کتابخانه‌ های عمومی کشور است. 

رحیمیان عنوان کرد: هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی متقاضی شرکت در این دوسالانه بین ‌المللی می‌ توانند آثار خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی info@booktoon.ir ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز به سایت www.booktoon.ir مراجعه کنند. 

وی ابراز داشت: ارسال مشخصات هنرمندان شرکت ‌کننده از کهگیلویه و بویراحمد در این دوسالانه بین المللی شامل نام، نام خانوادگی، تلفن تماس، آدرس، نشانی پست الکترونیکی و رزومه و سوابق در قالب فایل word الزامی است. 

رحیمیان گفت: آثار ارسالی به این دوسالانه بین المللی باید با رزولوشن ۲۰۰dpi، با طول یا عرض ۲۰۰۰pixel و با فرمت JPG باشد. 

وی اظهار داشت: آثار برنده جایزه در دوره ‌های قبل این دوسالانه بین المللی یا منتشر شده در کاتالوگ‌ دوره ‌های پیشین آن مورد پذیرش نخواهد بود. 

رحیمیان افزود: افزون بر ۶ هزار اثر از هنرمندان ایران و کشورهای مختلف جهان در چهار دوره قبل این دوسالانه بین المللی دریافت شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha