تنها ۴۶ درصد مشاغل خراسان رضوی ممنوعیت‌های کرونایی را رعایت می‌کنند

مشهد- ایرنا- رییس اداره سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی‌های انجام شده در دوره جدید ممنوعیت‌های کرونایی تنها ۴۶ درصد از گروه‌های شغلی در استان خراسان رضوی، پروتکل‌های بهداشتی، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی را رعایت کرده‌اند.

محمد باباخانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق این بررسی ها ۵۴ درصد فعالان مشاغل کدهای ۱، ۲، ۳ و ۴ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی را  نادیده گرفته اند.
وی گفت: این در حالی است که اگر به دنبال رسیدن به وضعیت مطلوب هستیم باید میزان رعایت‌ها ممنوعیت های کرونایی به بالاتر از ۷۵ درصد برسد.
وی اظهار داشت:  از ۲۱ فروردین که طرح محدودیت و ممنوعیت فعالیت مشاغل به مرحله اجرا درآمده تاکنون بیش از ۹ هزار بازدید از اصناف خراسان رضوی انجام شده است.
به گفته وی، به دنبال این بازدیدها ۷۰۰ اخطار برای مشاغل متخلف صادر شده، ۴۶۰ نفر به دادگاه معرفی شده و ۱۴۰ مورد نیز پلمب شده اند.
باباخانی ادامه داد: در شرایط قرمز کرونایی فعالیت مشاغل گروههای شغلی ۲،  ۳ و ۴ ممنوع است.
وی تالارها، سالن‌های پذیرایی، سینماها، استخرها، مراکز تفریحی آبی، باشگاه‌های ورزشی، طلافروشی‌ها، بوستان‌ها، بازارها، پاساژها، بنگاه‌های مسکن و خودرو، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، فروشگاه‌های عرضه پوشاک، کیف و کفش، آموزشگاه‌های رانندگی، خیاطی، زبان، مهد کودک‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز تعویض پلاک را از جمله مشاغل مشمول ممنوعیت های کرونایی برشمرد.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه این جمعیت توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت‌حیدریه و دانشکده های علوم پزشکی تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می شوند.

به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  با فوت ۳۹۵ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۷ هزار و ۵۲۵ تن رسید.

در این مدت ۲۵ هزار و ۴۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۳۶۵ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۹۲۷ نفر رسید.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha