مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی تهران تمدید شد

تهران-ایرنا- رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی پایه دهم (دوره دوم متوسطه) مدارس نمونه دولتی و دبیرستان پسرانه البرز برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش ایرنا، مسعود ثقفی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران به صورت مجازی اظهارداشت: زمان ثبت‌نام در آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان‌های نمونه دولتی تا هفتم اردیبهشت و دبیرستان پسرانه البرز تا پنجم اردیبهشت تمدید شد.

وی گفت: زمان برگزاری آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی ۱۸ تیرماه و دبیرستان ماندگار البرز ۲۰ خردادماه است.

ثقفی افزود: مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس فرهنگ ویژه دانش‌آموزان رشته ادبیات و علوم انسانی نیز از ابتدا ششم اردیبهشت اعلام شده بود که همچنان ادامه دارد؛ آزمون ورودی این مدارس ۱۷ تیرماه برگزار می شود.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی https://azmoon.tehranedu.ir/ نسبت به ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس اقدام کنند.

ثقفی درباره وضعیت برگزاری آزمون ورودی مدارس با توجه به شرایط شیوع کرونا اظهارداشت: در صورتی که ستاد مقابله با کرونا استان تهران در زمان مربوطه برای برگزاری هر آزمون مانع و مشکلی نداشته باشد، آزمون‌ها در زمان مقرر برگزار خواهد شد اما در صورتی که به هر دلیلی این ستاد صلاح دیگری بداند، ممکن است زمان برگزاری آزمون‌ها تغییر کند.

به گزارش ایرنا، ثبت‌نام در آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان‌های نمونه دولتی و دبیرستان پسرانه ماندگار البرز از ۲۱ فروردین آغاز شد.

اشتغال به تحصیل در پایه نهم در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، کسب حداقل معدل کتبی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خردادماه بدون اعمال نمرات تکوینی) برای دانش آموختگان پایه نهم از شرایط شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی است.

ثبت‌نام در آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی در محدوده همان منطقه محل تحصیل پایه نهم امکانپذیر خواهد بود و جابه‌جایی دانش‌آموزان در دبیرستان‌های نمونه دولتی در محدوده هر منطقه (حتی در صورت داشتن نمره آخرین فرد قبولی مدرسه مقصد) در سال اول (پایه دهم) پذیرش ممنوع است.

دانش‌آموزان پسر پایه نهم مناطق ۳، ۱۱ و ۱۳ که دارای دبیرستان نمونه دولتی نیستند برای انتخاب دبیرستان نمونه دولتی به شرح ذیل اقدام کنند:

دانش‌آموزان پسر منطقه ۳ دبیرستان نمونه دولتی امام موسی صدر منطقه یک، دانش‌آموزان پسر منطقه ۱۱ دبیرستان نمونه دولتی جاویدان منطقه ۶ و دانش‌آموزان پسر منطقه ۱۳ دبیرستان نمونه دولتی دانشمند منطقه ۸ را انتخاب کنند.

همچنین هر داوطلب صرفا می‌تواند در نمون برگ تقاضای ثبت‌نام، یک رشته تحصیلی از شاخه نظری(علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند. در مناطقی که در یک جنس و رشته دو مدرسه دارند، داوطلب یک مدرسه را انتخاب می‌کند.

هر داوطلب می‌تواند در نمونه برگ تقاضای ثبت‌نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه‌ای را انتخاب کند. رقابت علمی برای ورود به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی در بین دانش‌آموزان شهر تهران بدون لحاظ کردن منطقه خواهد بود.

ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی، با ارائه مدرک معتبر اقامتی معتبر بر اساس بخشنامه ۴۴/۲۴۱/۳۴۰–۲۲ مرداد۱۳۹۹ انجام می‌شود.

براساس این گزارش، دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مدارس خارج از کشور که متقاضی ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی هستند، با توجه به اینکه آزمون مجزا برای این قبیل از دانش‌آموزان برگزار نمی‌شود، ضروری است در موعد مقرر، مطابق با دستورالعمل آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، نسبت به ثبت‌نام خود، با ارائه مدارک و معرفی‌نامه از مرکز امور بین‌الملل به اداره متوسطه نظری اداره کل شهر تهران واقع در خیابان شهید سرپرست مراجعه کنند.

پذیرش نهایی دانش‌آموز در مدارس نمونه دولتی، برای رشته‌های تحصیلی ادبیات و علوم انسانی، ریاضی فیزیک و علوم تجربی و شاخه فنی و حرفه‌ای، منوط به کسب شرایط احراز رشته/ زمینه، مطابق شیوه نامه اجرایی هدایت تحصیلی در خردادماه است. در صورت عدم احراز شرایط ثبت‌نام در رشته تحصیلی مورد تقاضای دانش‌آموز، مطابق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی داوطلب در آزمون لغو و بی‌اثر خواهد شد.

همچنین تابعیت جمهوری اسلامی ایران، اشتغال به تحصیل در پایه نهم در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و حداقل معدل ۱۸ در امتحانات نوبت اول پایه نهم از شرایط ثبت‌نام در آزمون ورودی دبیرستان ماندگار البرز است.

دبیرستان ماندگار البرز واقع در منطقه ۶ تهران یکی از مراکز آموزشی معتبر و قدیمی این شهر است، ساختمان این دبیرستان سال ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

ثبت‌نام در آزمون ورودی پایه دهم مدارس فرهنگ ویژه دانش‌آموزان رشته ادبیات و علوم انسانی از ۲۴ فروردین آغاز شد، اشتغال به تحصیل در پایه نهم در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، کسب حداقل معدل ۱۷ در امتحانات نوبت اول پایه نهم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، دارابودن شرایط احراز رشته ادبیات و علوم انسانی در فرم هدایت تحصیلی از شرایط ثبت‌نام در آزمون ورودی این مدارس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =