نشان فداکاری به خلبان شهید فیروز شیخ حسنی تعلق گرفت

تهران- ایرنا- نشان فداکاری «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران به خلبان شهید «فیروز شیخ حسنی» تعلق گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «فیروز شیخ حسنی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری به ارتش جمهوری اسلامی ایران، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید خلبان فیروز شیخ حسنی، سال ۱۳۲۸ در اصفهان به دنیا آمد. دوران نوجوانی و جوانی را در اصفهان به تحصیل اشتغال داشت و پس از اخذ دیپلم ریاضی سال ۱۳۴۹، در آزمون ورودی دانشکده افسری شرکت کرد و با قبولی در این آزمون، وارد دانشکده افسری شد.

وی پس از  طی دوره عمومی دانشکده افسری، به علت علاقه شدید به پرواز، وارد دانشکده خلبانی نیروی هوایی شد. پس از طی دوره مقدماتی در ایران، دوره عالی و تکمیلی پرواز را در آمریکا گذراند و با اخذ نشان و مدرک خلبانی در سال ۱۳۵۵ به ایران بازگشت و برای پرواز با هواپیمای اف۵  انتخاب شد.

با شروع جنگ تحمیلی در روز سی و یکم شهریورماه سال ۱۳۵۹، پایگاه چهارم هوایی دزفول توسط جنگنده های دشمن بعثی بمباران شد. پس از بمباران پایگاه، شهید والا مقام، جهت بررسی خسارات وارده به داخل باند رفت که مجدداً هواپیمای دشمن پایگاه را بمباران  و خلبان فیروز شیخ حسنی مورد اصابت  ترکش قرار گرفته و به‌افتخار شهادت نائل آمد

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha