جامعه با احیای فرهنگ ایثار و شهادت پویاتر می‌شود

اصفهان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: باید فرهنگ ایثار و شهادت نسل به نسل ادامه یابد و اکنون برای نسل جدید احیا تا جامعه پویاتر شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نجف آباد افزود: تمام حرکت‌های زیربنایی و توسعه پایدار باید بر مبنای فرهنگ ایثار و شهادت در کشور رخ دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه نجف آباد بیشترین شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است، تصریح کرد: شهرستان دیگری نداریم که تعداد شهدا و مولفه‌های ایثار آن بیشتر از این شهرستان باشد که این موضوع شاخصی برای تعیین پایتختی ایثار و شهادت است.

وی اضافه کرد: موضوع انتخاب شهرستان نجف آباد به عنوان پایتخت ایثار و شهادت باید در شورای فرهنک عمومی شهرستان سپس شورای فرهنگ عمومی استان و در نهایت کشور مصوبه شود و مراحل را طی کند.

این شهرستان در دفاع مقدس ۲ هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

معتمدی گفت: برای تعیین این پایتختی برای شهرستان باید شاخصه‌های لازم تعریف شود زیرا این پایتختی برای کشور است نه فقط برای شهرستان نجف آباد. این قدم بسیار مبارک و موثر است و امیدواریم آغاز آن از اصفهان و نجف آباد باشد.

وی افزود: استان اصفهان بیشترین تعداد شهید و جانباز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است از این رو شاخص‌ها و مولفه‌ها بیانگر این است که استان اصفهان در این زمینه به لحاظ کمی و کیفی رتبه اول را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: بنابراین باید شاخصه‌ها در استان احصا و جمع آوری شود و شهرستان نجف آباد هدف این موضوع قرار بگیرد.

وی ادامه داد: باید جدول زمانبندی برای این اقدام صورت گیرد تا این طرح به عنوان طرح کامل و جامع در شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان مطرح شود.

به گفته وی هر طرحی باید پیوست فرهنگی و رسانه‌ای داشته باشد تا بتواند در کشور اثرگذار باشد.

استان اصفهان در دفاع مقدس افزون ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha