۳۷ طرح عمرانی خراسان شمالی از محل درآمدهای  زکات اجرا شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: پارسال ۳۷ طرح عمرانی از محل درآمدهای ناشی از پرداخت زکات در مناطق محروم این استان اجرا شد.

مجید الهی راد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  برای اجرای این پروژه های عمرانی در مناطق محروم از محل درآمدهای زکات حدود  ۶۶ میلیارد و ۶۷۱ میلیون ریال در شهرستان های استان هزینه شد.
وی اضافه کرد : بیشترین پروژه های عمرانی و زیرساختی از محل درآمدهای زکات در سال گذشته در دو  شهرستان های بجنورد و  راز و جرگلان  احداث شده است.
وی ساخت غسالخانه، پل را از مهمترین پروژه های روستای اعلام کرد که از محل درآمدهای ناشی از زکات در سال گذشته در مناطق محروم خراسان شمالی ساخته شد.
به گفته وی در مجموع ۳۳ درصد از درآمدهای زکات برای ساخت پروژه های زیربنایی و مورد در مناطق محروم و مابقی نیز در قالب کمک های معیشتی و خرید جهیز نوعروسان خانوارهای نیازمند هزنیه می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان خراسان شمالی اظهارداشت : در مجموع در سال گذشته مردم این استان ۲۰۵ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه قبل از آن (۹۸) حدود ۱۸ درصد پرداخت زکات بیشتر شد.
الهی افزود : در سال گذشته از  محل زکات دو هزار خانوار نیازمند استان خراسان شمالی کمک های معیشتی، پرداخت هزینه درمان و جهیزیه داده شد.

استان خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفری حدود ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.
خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =