جذب ۱۵ هزار حامی جدید با همکاری سپاه در کمیته امداد قزوین آغاز شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت:جذب ۱۵ هزار حامی جدید با همکاری سپاه صاحب الامر (عج) استان به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، مهرعلی حق گویان روز چهارشنبه در نشست فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج ناحیه امام سجاد (ع)، اظهار داشت: برای خدمت به نیازمندان نیازمند بسیج همگانی هستیم و باید در کنار یکدیگر مشکلات نیازمندان را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: نباید احساس کنیم که رسیدگی به محرومان وظیفه یک عده خاص است بلکه برای انجام این تکلیف همگانی باید هر کسی به فراخور توان خود اقدام کند.

این مسوول با بیان اینکه امنیت و سلامت ۲ نعمت گران بها و مهم هستند و یک جامعه ای بدون آنها نمی تواند به اهدافش برسد، اضافه کرد: خوشبختانه امروز کوچکترین احساس ناامنی در جامعه وجود ندارد و باید به شکرانه این نعمت ها، در دستگیری از محرومان و نیازمندان گام برداریم.

حق گویان خاطرنشان کرد: دشمن از تسلیحات نظامی، هراس چندانی ندارد بلکه بیشتر از همبستگی و امنیت مردم می ترسد و از این رو باید با همکاری و هم افزایی برای خدمت به مردم تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: برنامه اطعام مهدوی در ماه مبارک رمضان سال جاری با توزیع ۳۱۳ هزار پرس غذای گرم و سبد کالا اجرایی می شود تا اجازه ندهیم سفره محرومان و نیازمندان کوچک شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در برنامه کاری سال ۱۴۰۰ حل مشکل مسکن نیازمندان با جدیت دنبال خواهد شد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال، پرونده بی خانمانی مددجویان را ببندیم.

حق گویان خاطرنشان کرد: مسکن یکی از خدمات پرهزینه و گران در سبد خدمات این نهاد است از این رو، تأمین مسکن نیازمندان با استفاده از مشارکت و همراهی اقشار مختلف مردم در دستور کار نهاد قرار دارد.

مجموعه سپاه و بسیج برای حمایت از نیازمندان در کنار امدادگران است

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع) نیز در این نشست اظهار داشت: خدمت به مردم وظیفه شرعی و انسانی است و مسوولان و کارکنان دولت شأنی بالاتر از این امر ندارند.

زین العابدین اصلی بیگی ادامه داد: اساس حضور و تلاش ما خدمت به مردم است و مجموعه بسیج و سپاه در کنار امدادگران کمیته امداد امام خمینی (ره)، خود را آماده خدمت به نیازمندان و خادم مردم می داند.

وی اضافه کرد: خدمت به مردم هم مختص فرد یا افراد خاصی نیست بلکه هر کسی که مسوولیت بالاتری دارد نسبت به مردم نیز باید وظیفه سنگین تری برعهده بگیرد.

این مسوول با بیان اینکه با افزایش تعداد حامیان میزان کمک به ایتام افزایش می یابد و زمینه رفع مشکلات آنها بیش از پیش فراهم می شود، افزود: ما در طرح حامی یابی هرآنچه در توان داریم به کار می بندیم تا بتوانیم فرهنگ انفاق و نیکوکاری را گسترش دهیم و گام های بلندی را برای حل مشکلات نیازمندان برداریم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =