رییس دادگستری اشتهارد : تبلیغ زودهنگام انتخاباتی ممنوع است

کرج - ایرنا - رییس دادگستری شهرستان اشتهارد از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان خواست تا فرا رسیدن زمان قانونی از تبلیغات زودهنگام پرهیز کنند.

علی بستامی روز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی شهرستان اشتهارد افزود: مدیران و کارکنان دستگاه های دولتی نباید به عرصه تبلیغات داوطلبان شوراها ورود کنند به ویژه آنکه در ساعت اداری هرگونه تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی ممنوع است.

وی گفت :  همچنین نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها از انجام اقدامات تخریبی پرهیز کنند چرا که با اینگونه موارد دستگاه قضایی با متخلفان برخورد خواهد کرد.

بستامی با اشاره به اینکه فعالیت های رصد وقوع تخلفات انتخاباتی در این شهرستان آغاز شده است، ادامه داد: هر گونه تخلف و جرائم در شبکه‌های اجتماعی، کانال‌ها، درگاه های وب، شبکه پیامکی تلفن همراه، بات ها و ربات ها رصد شده و به کلیه نامزدها و هواداران آن ها هشدار داده می شود از شعارنویسی، پخش اعلامیه و شب نامه و به طور کلی تبلیغات در فضای حقیقی و مجازی با مضمون سیاه نمایی چهره نظام، تشویش اذهان عمومی و ترویج مطالب خلاف واقع  یا علیه انتخابات و کاندیداهای انتخاباتی مراقبت و جلوگیری کنند.

وی گفت: در صورت مشاهده اتخلفات با مجرمان و متخلفان در این حوزه برخورد قانونی خواهد شد.

رییس  ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی شهرستان اشتهارد با اعلام تعیین شعبات ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در کلیه حوزه‌های قضایی توسط رییس  کل دادگستری و رییس  ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان البرز متذکر شد: فعالیت تبلیغاتی مدیران، مسوولان و کارکنان دستگاههای دولتی، عمومی و وابسته به دولت با وجهه شخصیت حقوقی یا در ساعات اداری یا واگذاری امکانات دولتی و عمومی به کاندیداهای معین ممنوع است.

انتخابات ریاست جمهوری و سیزدهمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و هشتم خرداد ماه برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =