سه هزار و ۶۳۶ متقاضی در طرح مسکن ملی قزوین تایید نهایی شدند

قزوین- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در طرح مسکن ملی استان سه هزار و ۶۳۶ نفر تایید نهایی شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ متقاضی افتتاح حساب کرده اند.

به گزارش ایرنا، ابراهیم مبارک قدم روز چهارشنبه در جلسه شورای تامین مسکن استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: در طرح اقدام ملی مسکن برای ساخت ۹ هزار و ۴۸۱ واحد مسکونی در استان قزوین برنامه‌ریزی شده است که تاکنون ۳۰ هزار و ۲۷۶ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.
مبارک قدم با اشاره به پالایش متقاضیان و تایید سه هزار و ۶۳۶ نفر،  اضافه کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۹۵ متقاضی واجد شرایط،  ۹۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وجه خود را واریز کرده اند که این مبالغ در حساب شخصی متقاضیان به صورت بلوکه باقی خواهد ماند و با توجه به پیشرفت فیزیکی طرح از حساب آنان به پیمانکار پرداخت خواهد شد.
این مسوول تصریح کرد: اراضی تخصیص یافته به طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین به دو دسته تقسیم شده و شامل شهرهای پایین تر و بالاتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است.
مبارک قدم افزود: ساخت مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر برعهده بنیاد مسکن قرار دارد که برای شهرهای تاکستان، آبیک، اقبالیه، تاکستان، محمودآباد و بیدستان با تأمین زمین از سوی اداره راه و شهرسازی آغاز شده است.
وی خاطر نشان کرد: اقدامات مربوط به طرح اقدام ملی مسکن از ۲ ماه قبل آغاز شده و در شهرک مهرگان هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در دست احداث است.
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان قزوین با بیان اینکه مشکلی در تامین زمین طرح اقدام ملی در سطح استان نداریم،  گفت: در حال حاضر ۴۰ و نیم هزار هکتار زمین در شهرهای بویین زهرا، آبیک، تاکستان، اقبالیه، بیدستان، الوند، محمدیه و قزوین اختصاص یافته که از اراضی داخل شهرها آماده سازی شده اند.
وی با بیان اینکه در شهرهای بیدستان و اسفرورین مشکل تامین زمین نداریم ولی متاسفانه استقبال مردم کم است، اضافه کرد: بیشترین زمین به ناحیه شهری مهرگان و کمترین آن مربوط به شهر اسفرورین تخصیص داده شده است.
مبارک قدم در خصوص طرح مسکن مهر استان قزوین که در سال ۸۶ آغاز شد، افزود: در این طرح، ۴۴ هزار و ۲۵۶ واحد در سطح استان اجرا و از این تعداد ۳۹ هزار و ۷۹۳ مورد به بهره برداری رسید.
این مسوول تاکید کرد: از چهار هزار و ۴۶۳ واحد باقی مانده که در  قالب تفاهم سه جانبه، تعاونی‌ها و خودمالک هستند ۷۰۰ واحد تا پایان ماه مبارک رمضان به بهره برداری می رسد و امسال پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha