تزریق ۱۷۰۰ دوز واکسن کرونا در جنوب خراسان رضوی آغاز شد

گناباد-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: تزریق حدود هزار و ۷۰۰ دوز واکسن کرونا روز چهارشنبه در شهرستانهای تابعه این دانشگاه (گناباد و بجستان) واقع در جنوب استان خراسان رضوی آغاز شد.

دکتر جواد باذلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مرحله، واکسن کرونا از نوع آسترازنکا به اولویت نخست گروههای هدف شامل بقیه کادر بهداشت و درمان که در دوره قبلی واکسن دریافت نکردند پاکبانها، افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای تزریق می شود.

وی ادامه داد: این میزان واکسن در قالب پنج ایستگاه در شهرستانهای گناباد و بجستان ظرف مدت پنج روز تزریق می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: طی چند ماه گذشته و در مراحل قبلی ۸۵۰ دوز واکسن به گروههای هدف شامل پزشکان و پرسنل شاغل در بخشهای کرونا که ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی دارند در شهرستانهای گناباد و بجستان تزریق شد.

باذلی افزود: واکسن کرونای تولید ملی هنوز به مرحله بهره برداری عمومی نرسیده است و هم اکنون تزریق واکسن در داخل کشور ما از کشورها و با برندهای مختلف مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا انجام می شود.

دکتر جواد صادقی نسب معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم به خبرنگار ایرنا گفت: ترریق واکسن بر اساس مشخصات و اطلاع رسانی از طریق مراکز بهداشت به گروههای هدف صورت می گیرد و لذا افراد از هر گونه حضور خارج از نوبت و یا ثبت نام در سایت خاصی بدین منظور خودداری کنند.

هم اکنون ۳۵ نفر بیمار با تست مثبت کرونا در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بستری هستند و تاکنون ۲۸۴ تن با تست مثبت این بیماری در شهرستانهای گناباد و بجستان جان خود را از دست داده اند.

سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌ ویژه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی برای درمان بیماران کرونایی فعال است.

بیمارستان دوم تخصصی درمان بیماران کرونایی در گناباد نیز که با گنجایش ۶۰ دستگاه تخت، دهه فجر پارسال در شهر بیدخت این شهرستان به بهره‌برداری رسید هم‌اینک پذیرای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ است.  

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله  ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.  

به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۳۹۵ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۷ هزار و ۵۲۵ تن رسید.

در این مدت ۲۵ هزار و ۴۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۳۶۵ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۹۲۷ نفر رسید. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =