شهردار کرمان بر سرعت‌بخشیدن به آماده‌سازی آرامستان جدید تأکید کرد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان، بر سرعت‌بخشیدن به ساخت و آماده‌سازی آرامستان جدید این شهر تأکید کرد و گفت: حفظ پردیسان قائم(عج) این میراث به جا مانده از گذشتگان، ضروری است.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده در نشست روز چهارشنبه با معاونان خدمات شهری و حمل‌ونقل و امور زیربنایی خود و نیز تعدادی دیگر از عوامل اجرای آرامستان جدید کرمان، بر آماده‌سازی و بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از آرامستان جدید و دفن اموات در محل جدید تأکید کرد و افزود: راه دسترسی به آرامستان جدید، به‌طور کامل آسفالت و خط‌کشی شده است.

وی اظهار داشت: برای تأمین امنیت رانندگی در این مسیر هرچه زودتر علایم ترافیکی توسط واحد مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری نصب شود و در صورتی که بخشی از مسیر در محدوده خارج شهر قرار دارد، این علائم با هماهنگی و نظر اداره راه و شهرسازی، اجرا شود.

شهردار کرمان همچنین بر زیباسازی و کاشت گل‌وگیاه، محوطه‌سازی و اجرای فضای سبز در این آرامستان اشاره کرد و ادامه داد: همچنین برای زیباسازی و راحتی و رفاه مردم، سنگ‌فرش و  فلاورباکس‌های متناسب و زیبا و نیمکت‌های مورد نیاز در این مکان اجرا شود تا محیط دلنشینی به وجود آید.

وی بر اجرای امکانات اولیه همچون آبخوری و سرویس بهداشتی اشاره کرد و گفت: باید این امکانات در هنگام بهره‌برداری از آرامستان، وجود داشته باشند. 

عالم‌زاده تصریح کرد: باید تا روز بهره‌برداری از آرامستان جدید، برای رفاه حال افراد، سکوهایی هم برای اجرای مراسم تحریم و اقامه نماز میت ساخته شود.

شهردار کرمان با بررسی چندباره طرح این آرامستان، ایرادهای احتمالی را رفع کرد و از مجریان طرح خواست هرچه زودتر امور محوله را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =