شهردار کرمان بر سرعت‌بخشیدن به آماده‌سازی آرامستان جدید تأکید کرد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان، بر سرعت‌بخشیدن به ساخت و آماده‌سازی آرامستان جدید این شهر تأکید کرد و گفت: حفظ پردیسان قائم(عج) این میراث به جا مانده از گذشتگان، ضروری است.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده در نشست روز چهارشنبه با معاونان خدمات شهری و حمل‌ونقل و امور زیربنایی خود و نیز تعدادی دیگر از عوامل اجرای آرامستان جدید کرمان، بر آماده‌سازی و بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از آرامستان جدید و دفن اموات در محل جدید تأکید کرد و افزود: راه دسترسی به آرامستان جدید، به‌طور کامل آسفالت و خط‌کشی شده است.

وی اظهار داشت: برای تأمین امنیت رانندگی در این مسیر هرچه زودتر علایم ترافیکی توسط واحد مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری نصب شود و در صورتی که بخشی از مسیر در محدوده خارج شهر قرار دارد، این علائم با هماهنگی و نظر اداره راه و شهرسازی، اجرا شود.

شهردار کرمان همچنین بر زیباسازی و کاشت گل‌وگیاه، محوطه‌سازی و اجرای فضای سبز در این آرامستان اشاره کرد و ادامه داد: همچنین برای زیباسازی و راحتی و رفاه مردم، سنگ‌فرش و  فلاورباکس‌های متناسب و زیبا و نیمکت‌های مورد نیاز در این مکان اجرا شود تا محیط دلنشینی به وجود آید.

وی بر اجرای امکانات اولیه همچون آبخوری و سرویس بهداشتی اشاره کرد و گفت: باید این امکانات در هنگام بهره‌برداری از آرامستان، وجود داشته باشند. 

عالم‌زاده تصریح کرد: باید تا روز بهره‌برداری از آرامستان جدید، برای رفاه حال افراد، سکوهایی هم برای اجرای مراسم تحریم و اقامه نماز میت ساخته شود.

شهردار کرمان با بررسی چندباره طرح این آرامستان، ایرادهای احتمالی را رفع کرد و از مجریان طرح خواست هرچه زودتر امور محوله را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha