درخواست بیمه سمن‌ها و ایجاد سامانه شفاف واکسیناسیون کرونا توسط دولت

تهران - ایرنا - سخنگوی مجمع ملی جوانان با اشاره به خدمات اجتماعی و فرهنگی سمن‌های جوانان گفت: در دیدار با رییس جمهور موضوع بیمه شدن سمن های جوانان و همچنین با توجه به مطالبه مردم برای شفاف سازی موضوع واکسیناسیون، ایجاد یک سامانه شفاف ازسوی دولت برای این موضوع درخواست شد.

به گزارش روز چهارشنیه ایرنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سارا سادات حسینی عضو هیئت رئیسه و سخنگو مجمع ملی سازمان های مردم نهاد  جوانان به عنوان تنها نماینده سمن های جوانان کشور در نشست نخبگان و سازمان های مردم نهاد با رئیس جمهور شرکت کرد.

ساراسادات حسینی در خصوص این دیدار به خبرنگار پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: در این نشست صمیمی که خیرین و فعالان سازمان های مردم نهاد با رئیس جمهور دیدار داشتند من به عنوان تنها نماینده سمن های جوانان و مجمع ملی جوانان حضور داشتم.

حسینی افزود: چگونگی تشکیل مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان در دولت تدبیر و امید با حمایت وزارت ورزش و جوانان، انتخابات هیات رییسه اول و ثبت شناسه ملی این مجمع با همراهی وزارت کشور، برگزاری دور دوم انتخابات مجمع ملی با مشارکت ۹۸ درصدی سمن های جوانان و استقرار هیات مدیره دوم این مجمع از جمله محورهایی بود که برای رییس جمهور و حاضرین جلسه تشریح شد که به نمایندگی از همه سمن های جوانان از این اقدام مهم دولت تدبیر و امید و حمایت وزارت ورزش و جوانان تشکر کردم.

وی به خدمات سمن های جوانان در بحران های جامعه اشاره کرد و ادامه داد: سمن های جوانان هر زمان که نیاز جامعه بوده بدون هیچ چشم داشتی برای کمک به مردم ورود کرده اند و در حقیقت همان سربازان بی ادعای عرصه اجتماعی هستند که در این دیدار نیز به اقدامات سمن های جوانان در کمک رسانی به مردم سیل زده و زلزله زده اشاره و کمک های این سمن ها در موضوعات کرونا از جمله تولیدات لوازم بهداشتی مثل ماسک و گان و ... ضدعفونی معابر و تولیدات فرهنگی در این زمینه را تشریح کردم.

سخنگوی مجمع ملی جوانان با اشاره به خدمات اجتماعی و فرهنگی سمن های جوانان عنوان کرد: در این دیدار موضوع بیمه شدن سمن های جوانان را از رییس جمهور درخواست کردیم. همچنین با توجه به مطالبه مردم برای شفاف سازی موضوع واکسیناسیون کرونا، درخواست ایجاد یک سامانه شفاف از سوی دولت برای این موضوع را داشتیم.

وی با گلایه از عمل نکردن برخی از دستگاه ها به مصوبه هیات دولت در موضوع بکار گیری بانوان و جوانان توانمند در پست معاون وزیر، گفت: بر اساس این مصوبه هر دستگاه اجرایی باید در دو معاونت خود از بانوان و جوانان استفاده می کرد که این امر به طور کامل و جدی انجام نشده که در این دیدار از رییس جمهور خواستیم تا دستگاه هایی که به این مصوبه توجهی نکردند اعلام و لیستی منتشر کنند تا دستگاه های جوان باور و جوان یاور واقعی شناسایی شوند.

سارا سادات حسینی گفت: درخواست مصاعدت دولت برای باز پرداخت اقساط کارگاه های جوانان که از وام صندوق کارآفرینی استفاده کرده اند ولی به دلیل کرونا کسب و کارشان تعطیل و یا نیمه تعطیل شده است، درخواست بودجه مستقل برای مجمع ملی جوانان و همچنین توجه به سمن های جوانان در موضوع امریه سربازی از مهمترین محورهایی بود که در این دیدار توسط بنده مطرح شد.

سخنگوی مجمع ملی جوانان در پایان اظهار داشت: دکتر روحانی پس از استماع نظرات و صحبت های بنده، از تشکیل و تثبیت مجمع ملی سمن های جوانان اظهار خشنودی کرد و گفت:" هر جا به جوانان اعتماد و کار را به آنها سپردیم نتیجه گرفتیم که امیدوارم با افزایش سمن ها که با حمایت این دولت و استقبال خود جوانان صورت پذیرفته، این راه ادامه پیدا کند."

گفتنی است؛ در این دیدار که با حضور فیزیکی ۱۰ نفر و حضور مجازی ۲ نفر از خیرین و فعالان سازمان های مردم نهاد برگزار شد،  ربیعی سخنگوی دولت و دکتر واعظی رییس دفتر رییس جمهور نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =