تجهیز کتابخانه‌های کانون با ۱۳۰ هزار جلد کتاب در قالب طرح «تمیم»

تهران- ایرنا- کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیش از ۱۳۰ هزار جلد کتاب و محصولات فرهنگی تجهیز می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این محصولات شامل کتاب‌های برگزیده جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان از تولیدات کانون و دیگر ناشران حوزه کودک، کتاب‌های چاپ اول کانون پرورش فکری، مجموعه «چهل قصه» و غیره در قالب طرح «تمیم» (تامین محتوای یک‌پارچه مراکز کانون) به تمام مراکز فرهنگی هنری کانون ارسال می‌شود.

بر همین اساس، ۶ عنوان کتابِ‌ برگزیده‌ جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان در فصل پاییز و زمستان ۱۳۹۹، از هر عنوان پنجهزار نسخه در اختیار کتابخانه‌های کانون قرار می‌گیرد. همچنین بیش از ۱۴ عنوان از کتاب‌های چاپ اول کانون پرورش فکری از هر عنوان پنجهزار نسخه به مراکز فرهنگی هنری کانون در قالب طرح تمیم ارسال می‌شود.
مجموعه آموزشی چهل قصه نیز (شامل ۴ عنوان کتاب ویژه خردسال، کودک، نوجوان و بزرگسال و ۴ دی‌وی‌دی قصه‌گویی با روایت هنرمندان و قصه‌گویان کانون همراه بروشور) از دیگر محصولاتی است که علاوه بر ارسال به ۳۱ انجمن قصه‌گویی کانون در سراسر کشور، دو مجموعه نیز برای هزار مرکز فرهنگی هنری کانون ارسال خواهد شد.

طرح «تمیم» برای حمایت از تولید کتاب حوزه کودک و نوجوان و پاسخ به نیاز مخاطبان کتاب‌خانه‌های کانون پرورش فکری از بهار سال ۹۹ آغاز شده است.

انتشار ۴۴ عنوان کتاب جدید کانون تا پایان بهار ۱۴۰۰

مدیر نظارت بر چاپ و توزیع محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از انتشار ۴۴ عنوان کتاب داستان و شعر کودک و نوجوان جدید تا پایان خرداد ۱۴۰۰ خبر داد.

 رضا برنگی با اعلام این خبر گفت: این آثار جدید شامل ۱۲ عنوان کتاب داستان برای گروه سنی نوباوه (۴+)، ۱۱ کتاب داستان برای کودکان نوخوان (۷+)، ۲ عنوان داستان ویژه نونهال (۹+)، ۴ داستان برای نونگاه ‌(۱۲+) و ۱۵ مجموعه شعر برای نوجوان‌ (۱۵+) است.
وی هم‌چنین از بازنشر ۴۰ عنوان از کتاب‌های پرمخاطب کانون تا اوایل تابستان ۱۴۰۰خبر داد و افزود: نوبت چاپ بیشتر این آثار از چهارم به بالاتر است. ۳۰ عنوان کتاب جدید دیگر نیز در انتشارات کانون در دست اقدام قرار دارد که از اواخر خرداد در فرآیند چاپ و انتشار قرار می‌گیرد.
کتاب‌های جدید با شمارگان هفت هزار و ۵۰۰ نسخه در سه نوبت چاپ‌هم‌زمان منتشر می‌شود که پنجهزار نسخه از آن ویژه مراکز فرهنگی‌هنری و ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه دیگر در فروشگاه‌های کانون در سراسر کشور عرضه می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =