یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت به مشترکان برق در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: از اسفند سال گذشته تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت ناشی از جریان برق به مشترکان خانگی و تجاری استان پرداخت شده است.

هیوا لهونیان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود چهار میلیارد ریال خسارت نیز در صف پرداخت به مشترکان خانگی و تجاری قرار گرفته است و مابقی نیز توسط شرکت بیمه گر کوثر( طرف قرارداد شرکت توانیر) در حال بررسی و تطبیق با ضوابط و دستورالعمل‌های جاری است.

وی با بیان اینکه شرط پرداخت خسارت به مشترکان این است که حادثه باید در عرصه و اعیان املاک مشترکین خانگی و تجاری روی داده باشد، اضافه کرد: در صورتیکه در اثر جریان برق، خسارت به تجهیزات و وسایل برقی وارد شد، مشترکان می‌توانند برای دریافت غرامت به سایت شرکت توانیر( bime.tavanir.org.ir) مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: تاکنون یک هزار و ۳۱۵ مشترک در سامانه پرداخت خسارت ثبت نامه کرده و بیش از ۵۰ میلیارد ریال خسارت احتمالی ناشی از جریان برق توسط مشترکان در کردستان گزارش شده است.

لهونیان اضافه کرد: تاکنون یک هزار و ۳۱۵ مشترک در سامانه پرداخت خسارت ثبت نام کرده‌اند و بیش از ۵۰ میلیارد ریال خسارت ناشی از جریان برق، توسط مشترکان کردستانی گزارش شده است.

در حال حاضر ۶۷۷ هزار و ۴۰۹ مشترک در کردستان از خدمات شرکت توزیع برق بهره‌مند هستند که ۶۳۷ هزار و ۴۵۱ مشترک آن مربوط به بخش‌های خانگی و تجاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha