برخورد پلیس راهور همدان با خودروهای متخلف تشدید شد

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: با توجه به روند صعودی شیوع ویروس کرونا در مرکز استان محدودیت های تردد تشدید شده و متخلفان جریمه می شوند.

سرهنگ فرخ جمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: آمار تیم های پلیس راهور از شب گذشته افزایش یافته و این تیم ها به همراه تیم های انتظامی و بسیج در میادین و مسیرهای پرترافیک و تردد شهر همدان حضور دارند.

وی اضافه کرد: علاوه بر نیروی انسانی حاضر در مناطق پرتردد، دوربین ها نیز اقدام به رصد مسیرها کرده و افرادی که از ساعت ۲۲ تا سه بامداد اقدام به تردد در سطح شهر کنند را جریمه می کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان از شهروندان خواست به منظور قطع زنجیره کرونا از حضور و دور دور در سطح شهر خودداری کنند در غیر اینصورت پلیس آنها را اعمال قانون می کند.

سرهنگ جمالی گفت: برخی از رانندگان برای تردد در ساعات ممنوعه و در امان ماندن از جریمه پلیس اقدام به مخدوش کردن پلاک با گل مالی، استفاده از چسب و کثیف نگه داشتن پلاک می کنند که پلیس در صورت مشاهده این تخلف، خودرو را جریمه و راهی پارکینگ کرده و برای راننده پرونده قضایی تشکیل می دهد.

وی تاکید کرد: تعداد دوربین های ثبت تخلف شهرستان همدان افزایش یافته و شماری از آنها هوشمند هستند یعنی حتی در صورت مخدوش کردن پلاک، این دوربین ها توان تشخیص شماره انتظامی دقیق و اصلی وسیله نقلیه را دارند.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان شمار بیماران بستری مثبت از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تا روز گذشته به ۱۳ هزار و ۲۵۶ و بیماران سرپایی مثبت به ۳۳ هزار و ۸۱۱ مورد افزایش یافته و متوفیان کرونا در استان همدان به یک هزار و ۷۶۱ نفر رسیده است.

هم اینک همه شهرستان های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha