یورش نظامیان سعودی به منزل نماینده بازداشتی حماس در عربستان

تهران-ایرنا- دیدبان حقوق‌بشر اروپا-مدیترانه از یورش و ورود غیرقانونی نظامیان سعودی به منزل «محمد الخضری» نماینده بازداشتی حماس در عربستان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، نظامیان سعودی به تازگی به منزل مسکونی «محمد الخضری» نماینده سابق حماس در عربستان که اکنون در این کشور بازداشت است، یورش برده و از همسر و عروس وی بازجویی کرده و آنها را به یک مرکز امنیتی منتقل کردند.

دیدبان حقوق‌بشر اروپا-مدیترانه در این خصوص گزارش داد که همسر ۷۰ ساله و عروس الخضری (همسر هانی الخضری) برای چند ساعت بازداشت و پس از دادن تعهد مبنی بر سکوت کردن درباره وضعیت الخضری آزاد شدند.

 دیدبان حقوق‌بشر اروپا-مدیترانه تأکید کرد که نظامیان همزمان با بازجویی از همسر و عروس الخضری، از منزل مسکونی او نیز تصویربرداری و تلفن همراه همسر نماینده سابق حماس را هم مصادره کردند.

اوایل فروردین ماه، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای از مقام‌های سعودی خواست تا «محمد الخضری» نماینده این جنبش در عربستان را فورا آزاد کنند.

حازم قاسم گفت که نماینده حماس در عربستان سعودی بدون هیچ اتهام، جرم و خطایی در زندان است.

سخنگوی حماس تأکید کرد که الخضری تنها از مسأله فلسطین و مبارزات مشروع مردم فلسطین علیه رژیم اشغالگر حمایت کرده است.

سازمان عفو بین‌الملل نیز پیش تر از مقام‌های سعودی خواسته بود تا «محمد الخضری» نماینده جنبش حماس در این کشور را که زندانی است، فوراً آزاد کنند.

خانواده محمد الخضری نیز پیش‌تر خواستار آزادی او و پسرش "هانی الخضری" از زندان این کشور شده بودند.

الخضری و پسرش همراه با ده‌ها فلسطینی دیگر از ماه می سال ۲۰۱۹ به اتهام حمایت از مقاومت فلسطین در بازداشت نیروهای امنیتی عربستان بسر می برند.

خانواده الخضری در پیامی به ملک سلمان پادشاه عربستان خواستار مداخله او برای آزادی فوری دکتر خضری ۸۳ ساله شدند که از چندین بیماری از جمله سرطان پروستات رنج می‌برد.

«اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز چندی پیش در پیامی به شاه سعودی خواستار آزادی فوری ده‌ها زندانی فلسطینی در این کشور شد.

با این حال، عربستان تاکنون به این درخواست‌ها واکنشی نشان نداده و حاضر به آزادی بازداشت شدگان نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =