جانبازان گیلانغربی علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند

قصرشیرین - ایرنا - رییس مرکز بهداشت گیلانغرب گفت: ۲۸۰ نفر از جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی این شهرستان علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

جعفر یارمرادیان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای اردیبهشت واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان و اعضای سازمان نظام پزشکی به اتمام می‌رسد و طبق دستورالعمل صادر از وزارت بهداشت پس از آنها دیگر گروه‌های هدف واکسینه خواهند شد.

وی اظهار داشت: تاکنون ۱۵۸ نفر از کادر درمان گیلانغرب علیه بیماری کووید ۱۹ طی چهار مرحله واکسینه شده و امروز نیز مرحله آخر واکسیناسیون کادر درمان انجام می‌شود.

رییس مرکز بهداشت گیلانغرب گفت: مرحله اول واکسیناسیون جانبازان شیمیایی و بالای ۵۰ درصد از امروز با همراهی بنیاد شهید به تعداد ۲۸۰ نفر شروع شده و بیش از هفت تیم برای این منظور در سطح شهرستان فعال است.

یارمرادیان یادآور شد: واکسیناسیون جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی ‌طبق لیست اولویت بندی شده بنیاد شهید بتدریج توسط تیم‌ها نجام می‌شود.

رییس مرکز بهداشت گیلانغرب اضافه کرد: دیروز ۳۲ مورد مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی شد و اکنون ۲۵ نفر در بیمارستان الزهرا (س) بستری و هشت نفر نیز در سایر بیمارستان های استان تحت مراقبت قرار دارند.

یارمرادیان ادامه داد: روز گذشته یک فوتی نیز به شمار فوتی های ناشی از کرونا در گیلانغرب اضافه شد.

او از مردم و اصناف خواست همراهی و همکاری لازم را با ستاد کرونا داشته باشند تا شاهد عبور از این موج و فروکش کردن آن باشیم چون اکنون گیلانغرب در شرایط فوق قرمز قرار دارد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =