تنوع نامزدها، لازمه حضور مردم در انتخابات است

بوشهر- ایرنا- دبیرحزب آزادی دراستان بوشهر گفت: وجود نامزدهای گروه‌ها و حزب‌های مختلف از جمله الزامات حضور مردم در پای صندوق‌های رای است.

سید ابوالحسن جعفری روز چهارشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: اگر شورای نگهبان فضا را به گونه‌ای مدیریت کند که میدان حضور برای همه احزاب و گروه‌ها باز شود مردم با انگیزه و روحیه بهتر و بالاتری در صحنه انتخابات حاضر می‌شوند.

وی بیان کرد: حضور پرشور مردم درپای صندوق‌های رای پایبندی مردم به ارزش‌ها و اصول انقلاب را ثابت می‌کند و این حضور ابزار و سلاحی مهم در مقابل دشمنانی است که ادعا می‌کنند مردم از نظام خسته شده‌اند.

جعفری تاکیدکرد: دست‌ اندرکاران امر انتخابات باید بدانند این امر مهم تحقق پیدا نمی‌کند مگر اینکه مردم شاهد تنوع نامزدها باشند.

وی ادامه داد: مسئولان باید بدانند پشتیبانی مردم از نظام باعث قدرت انقلاب اسلامی شده و دشمن همواره درصدد از بین بردن این پشتوانه است، پس باید با تقویت امید و برطرف کردن برخی مسائل و مشکلات اقتصادی، اعتماد عمومی را در جامعه افزایش داد.

جعفری تاکید کرد: مردم نیز باید بدانند انتخابات فرصتی است تا با انتخابی آگاهانه و اصلح موجب ایجاد تغییری بزرگ در سرنوشت سیاسی خود ‌شوند پس باید با آگاهی کامل در این عرصه حضور داشته باشند.

وی در باره انتخاب اصلح گفت: مردم نباید انتخابی احساسی و مبتنی بر باوری غلط و یا اینکه از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنند بلکه با توجه به اهمیت بحث انتخابات باید انتخابی واقعی داشته باشند.

جعفری ادامه داد: حضور در انتخابات مهمترین وظیفه هر فرد ایرانی و به نوعی سرنوشت ساز است پس باید با شناخت مناسب بهترین، متعهدترین و کارآمد ترین فرد را انتخاب کرد.

دبیر حزب آزادی در استان بوشهر با اشاره به اهمیت حضور احزاب اضافه کرد: احزاب باید از دل مردم و از پائین به بالا شکل بگیرند این درحالی است که به این صورت نیست و بیشتر به صورت نمادین معرفی و تنها در زمان انتخابات‌ مطرح و پس از آن حتی افراد وابستگی خود را به آن حزب انکار می‌کنند.

وی یادآور شد: با وجود تاثیرگذاری و اهمیت احزاب در جامعه اما احزاب هنوز نتوانسته‌اند حضور چشمگیر خود را در عرصه سیاست نشان دهند.

 انتخابات  سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری  و میاندوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان  ۲۸ خردادماه امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha