برنامه‌های هفته کارگر استان کرمانشاه در فضای مجازی برگزار می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از برگزاری برنامه‌ها هفته کارگر با هم‌افزایی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان خبر داد و گفت: به خاطر سلامتی کارگران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ این برنامه‌ها در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و با همکاری صدا و سیما برگزار می‌شود.

«حسن عزیزی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با وجود شرایط بیماری کرونا برگزاری بسیاری از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای گرامیداشت این هفته مقدور نیست اما با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی هفته کارگر امسال را  متمایزتر از سال‌های گذشته برگزار خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: ما حفظ و صیانت از نیروی کار را افتخار می دانیم و به منظور بزرگداشت مقام شامخ کارگر و تقدیر از زحمات این قشر خدمتگزار، هفته کارگر امسال را با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار می کنیم.

او در ادامه عطرافشانی گلزار شهدا، تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای شاخص کارگر و شاخص سلامت، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و استاندار، برگزاری مسابقات مجازی ورزشی و تفریحی کارگران، دیدار از واحدهای کارگری و صنعتی نمونه، تقدیر از کارفرمایان نمونه در حوزه مبارزه با شیوع کووید ۱۹ و کارگر نمونه ملی و واحد نمونه ملی در جشنواره ملی امتنان، برگزاری نمایشگاه کتاب و عیادت از بیماران کارگر در بیمارستان ها به صورت مجازی را از جمله برنامه های بزرگداشت هفته کارگر در استان اعلام کرد.

 او همچنین گفت: نمایندگان شرکای اجتماعی کارگری و کارفرمایی، تعاونی ها، بسیج کارگری و کارمندی هر کدام به نوبت خود به صورت جداگانه برنامه گرامیداشت هفته کارگر را برگزاری می کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با تاکید بر نقش مهم و موثر جامعه کارگری و کارفرمایی افزود: کارگران، کارفرمایان و تعاونگران کشور نقش مهمی در تمام صحنه های انقلاب داشته اند و امسال نیز با عزمی راسخ‌تر از گذشته در تمام عرصه‌ها به ویژه در توسعه کشور خواهند درخشید.

روز جهانی کارگر همه ساله از سوی طبقات کارگری در روز اول ماه مه برگزار می‌شود و اتحادیه‌های کارگری در بسیاری از کشورهای جهان این روز را با برگزاری جشن‌های خیابانی برگزار می‌کنند.

در تقویم کشورمان نیز پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه هر سال با عنوان هفته کارگر نام‌گذاری شده و این روز برابر ماده ۶۳ قانون کار جزو تعطیلات رسمی همه کارگران مشمول قانون کار به شمار می‌رود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان، ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا، بیش از ۳۰ هزار نیروی انسانی مشغول در هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha