واردکنندگان اقلام علوفه‌ای در خراسان جنوبی حمایت می‌شوند

بیرجند - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: این سازمان به منظور تامین علوفه دام در استان از واردکنندگان اقلام علوفه‌ای حمایت همه‌جانبه می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، محمدابراهیم ابراهیمی افزود: در سال‌های قبل ۹۰ درصد تغذیه دام‌ها از طریق چرای مرتعی تامین می‌شد که امسال با توجه به شرایط خشکسالی، ۱۰۰ درصد تغذیه دام‌ها از طریق نهاده‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به کاهش بارش باران، فقر شدید مراتع استان و خشکسالی‌ها گفت: کمک گرفتن از همه ظرفیت‌ها و بسیج امکانات با هدف خرید و ذخیره‌سازی نهاده‌ها و افزایش تولید علوفه از برنامه‌های امسال سازمان جهاد کشاورزی است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: متقاضیان دارای ضوابط و شرایط لازم برای تامین انواع علوفه با شرایط مشخص و قیمت تمام‌شده ارزان‌تر در استان می‌توانند به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه و درخواست خود را اعلام کنند.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان همکاری لازم در راستای حمایت همه‌جانبه از این افراد را به عمل خواهد آورد.

یک میلیون و ۷۱۰ هزار راس دام سبک و ۳۵ هزار دام سنگین در خراسان جنوبی وجود دارد و این استان از قطب‌های پرورش دام و طیور در شرق کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha