۳ واحد صنفی به علت استفاده اتباع خارجی غیرمجاز در کهریزک تعطیل شد

شهرری - ایرنا - بخشدار کهریزک از توابع شهرستان ری گفت: سه واحد صنفی سبزی خردکنی در این بخش به دلیل استفاده از کارگران اتباع خارجی غیرمجاز و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی تعطیل شد.

امین بابایی روز چهارشنبه در حاشیه پلمب این واحدهای غیرمجاز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ۲۵ نفر از اتباع غیرمجاز افغان و پاکستانی در این واحدها کار می کردند، اظهار داشت: هیچکدام از این اتباع مدرک شناسایی هم نداشتند که توسط عوامل بازرسی بخشداری کهریزک، دهیاری گلحصار و شبکه بهداشت و درمان شناسایی شدند.

به گفته وی،  نداشتن دستکش، ماسک و همچنین استفاده از آب غیربهداشتی برای شستشوی سبزی های از دیگر علت های پلمب این واحدها بود.

این مسئول اضافه کرد: متاسفانه صاحبان این واحدها با شستشو و خرد کردن کاملا غیر بهداشتی سبزیجات به توزیع آن در بازارهای شهرستان ری و تهران اقدام می کردند.

وی با اشاره به کشف ۵۰۰ کیلوگرم انواع سبزی خرد شده در این واحدها، افزود: درهای این سبزی خرد کنی های پلمب و سبزیجات کشف شده نیز معدوم می شوند.

بابایی با تاکید بر حفظ سلامت عمومی جامعه خاطرنشان کرد: نظارت‌های مستمر بر واحدهای نگهداری کالا و به ویژه مواد گوشتی و خوراکی در بخش کهریزک با جدیت انجام می‌گیرد و بدون هیچگونه اغماضی با متخلفان برخورد می‌شود.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha