نماینده مجلس: شهید سردار حجازی یک الگوی مدیریت موفق بود

اصفهان- ایرنا- نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: شهید سردار سید محمد حجازی الگوی مدیریت موفق بود که ابعاد شخصیتی و مدیریتی خاص او باید در دانشگاه‌ها تدریس شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از دست دادن چنین سرداری، یک ضایعه بزرگ برای جبهه مقاومت، انقلاب و کشور و بویژه جوانانی است که کمتر با آن شهید آشنا بودند و از خدمات وی شناخت داشتند.

وی به عنوان همکار و همرزم سردار حجازی در نیروی مقاومت بسیج افزود: ایشان یک الگوی مدیریت موفق بودند و این الگو راجع به شخصیت ایشان باید از طریق فرماندهان و افرادی که زیر مجموعه و همکار ایشان بودند جمع‌آوری و و در دانشگاه ها تدریس شود زیرا سرمشق خوبی برای نسل امروز و نسلهای آینده کشور می‌تواند باشد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس افزود:  از جمله خدمات شایان توجه آن شهید که شاید بسیاری از جوانان از آن اطلاعی نداشته باشند، سازماندهی بسیج همراه با یک ساختار مقاوم بود.

وی یادآور شد: در مدتی که هم در لبنان در جبهه مقاومت حضور داشتند با برنامه‌ریزی‌ها، فکر و ذکاوت خاص خود خدمات بسیار خوبی را به سپاه و بویژه آن منطقه ارائه کردند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: هوشمندی، ذکاوت و فکوری شهید سردار حجازی موجب می‌شد تا با شناخت کامل و برداشت خیلی دقیق مسائل، بتواند بدرستی تصمیم بگیرد.

وی، ولایی بودن را یکی دیگر از ابعاد شخصیتی مهم آن شهید برشمرد و گفت: سردار حجازی با حلم، حوصله و نوع مدیریت همراه با برنامه‌ریزی و با ساختار درست، همیشه در کارش موفق عمل می‌کرد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: به عنوان کسی که به مدت حدود ۱۰ سال تحت امر سردار حجازی خدمت کردم می‌توانم بگویم که صفات و خصوصیات ایشان کمتر در افراد دیگر دیده می شد.

وی، عروج شهادت گونه سردار حجازی را ضایعه بزرگی دانست و گفت: باور نبودن فردی با صلابت و بصیرت، ا بسیار سخت و امید است همه بتوانیم رهرو ایشان در مسیر موفقی باشیم که بنا نهادند.

به گزارش ایرنا،سردار سید محمد حسین‌زاده حجازی متولد ۱۳۳۵ در اصفهان بود و در دوران دفاع مقدس مسوولیت‌هایی نظیر ریاست ستاد سپاه منطقه دوم کشوری، جانشینی سپاه منطقه چهار کشور و جانشینی قرارگاه عملیاتی سلمان در جبهه میانی را داشت و پس از آن تا پایان دفاع مقدس به‌عنوان جانشین قرارگاه عملیاتی قدس سپاه مشغول به خدمت شد.

او دانش آموخته دوره کارشناسی ارشد مدیریت دولتی از دانشگاه تهران، دانش‌آموخته دکترای دانشکده عالی دفاع ملی در رشته مدیریت استراتژیک و عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین(ع) بود. پس از پایان دفاع مقدس معاون هماهنگ‌کننده نیروی مقاومت بسیج شد تا اینکه در سال ۷۶ به فرماندهی این نیرو برگزیده شد و تا سال ۸۶ نیز در این سمت باقی ماند. پس از آن با حکم فرماندهی معظم کل قوا، رییس ستاد مشترک و معاون هماهنگ‌کننده فرمانده‌کل سپاه شد و تا سال ۸۷ در این سمت باقی ماند تا اینکه در سال ۸۷ به سمت جانشین فرمانده‌کل سپاه برگزیده شد و همزمان جانشین فرمانده سپاه در قرارگاه ثارالله تهران نیز بود.

سردار حجازی در سال ۸۸ به ستادکل نیروهای مسلح رفت و جایگزین سردار نقدی در معاونت آماد و تحقیقات صنعتی ستادکل نیروهای مسلح شد؛ پس از آن سردار حجازی به فرماندهی سپاه لبنان منصوب شد و تا ۱۳۹۸ در این جایگاه خدمات ویژه‌ای در راستای تقویت جبهه مقاومت انجام داد.

این شهید بزرگوار در جریان جنگ سوریه نیز کنار شهید سپهبد سلیمانی خدماتی تأثیرگذار را در راستای مبارزه با تروریسم تکفیری انجام داد؛پس از شهادت سردار سلیمانی و با پیشنهاد سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار حجازی در ۳۰ دی ماه سال ۹۸ با حکم سرلشکر سلامی فرمانده‌کل سپاه به‌عنوان جانشین نیروی قدس سپاه منصوب شد.

جانباز شهید سردار سید محمد حجازی روز یکشنبه هفته جاری بیست و نهم فروردین به سبب عوارض شیمیایی به شهادت رسید و در گلستان شهیدان اصفهان به خاک سپرده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =